Aktualność Wydarzenia

Rower Miejski w Zielonej Górze

Po raz pierwszy w Lubuskiem będzie można korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Rower Miejski w Zielonej Górze zostanie uruchomiony dla mieszkańców i turystów 21 sierpnia 2018 r.

Prezentacja stacji rowerowej

Na zielonogórskim deptaku odbyła się prezentacja stacji rowerowej oraz roweru miejskiego. 21 sierpnia będzie można wypożyczyć pierwsze rowery. To dobra informacja dla mieszkańców i turystów. W Zielonej Górze regularnie rozbudowywana jest sieć ścieżek rowerowych. W ramach umowy z miastem system wypożyczalni rowerów „Zielonogórski Rower Miejski” obsługiwany będzie przez firmę Nextbike Polska S.A.

Rower Miejski w Zielonej Górze

Wypożyczenie i zwrot rowerów będzie możliwy na 36 stacjach rowerowych, wyposażonych w terminal oraz 15 stojaków. Wypożyczalnia będzie dostępna w latach 2018 – 2021 przez 9 miesięcy w każdym roku, od początku marca do końca listopada (w 2018r. od startu systemu do końca listopada). W skład ZRM wejdzie 360 rowerów (w tym 10 rowerów typu tandem oraz 10 rowerów typu cargo/familijne), po 10 sztuk na każdej stacji rowerowej (bazowo).


Przeczytaj również: Demontują tory. Powstaje ścieżka rowerowa


Rower Miejski w Zielonej Górze w sierpniu 2018

Wypożyczanie rowerów przy pomocy aplikacji

Wypożyczenie roweru, oprócz wykorzystania panelu wbudowanego w terminal, odbywać się będzie poprzez dedykowaną aplikację oraz QRcode umieszczony na każdym z rowerów. Zwrot dokonywany będzie automatycznie po zdaniu rower do stojaka wyposażonego w elektrozamek lub, alternatywnie (w przypadku braku wolnych stojaków), poprzez terminal lub aplikację mobilną oraz przypięcie roweru do innego elementu stacji. Panele na stacjach rowerowych umożliwiać będą rejestrację w systemie oraz płatność przy pomocy karty płatniczej.

Jakie opłaty?

W celu rejestracji w systemie, poza podaniem podstawowych danych użytkowania, wymagane będzie wniesienie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł na poczet ewentualnych jazd płatnych. W przypadku obniżenia stanu konta poniżej ww. kwoty wymagane będzie ponowne jego zasilenie. Kwota inicjalna będzie kwotą zwrotną w przypadku wyrejestrowania się użytkownika z systemu. Zobacz gdzie będą stacje miejskich rowerów.

Odpłatność za wypożyczenie roweru na określony czas będzie wynosić:

·         20 minut: 0 zł,

·         21 -60 minut: 2 zł,

·         każda następna godzina: 4 zł.

Źródło: zielona-gora.pl


Przeczytaj również: Powstanie kopalnia miedzi pod Nową Solą?
Przeczytaj również: Wierzymy, że szybko znajdziemy nową pracę – wynika z badańTagi
Czytaj więcej