Miasto

Rowerzysta bezpieczny na drodze

Zielona Góra, Nowa Sól, gmina Otyń i powiat nowosolski zorganizowali partnerski happening, w którym zwracają uwagę na problem bezpieczeństwa kierowców jednośladów.

20 rowerzystów na trasie Nowa Sól – Otyń – Niedoradz – Zatonie

Na trasie między Nową Solą a Zieloną Górą Zatoniem pojawiły się intrygujące żółto-granatowe makiety rowerzystów, ustawione wzdłuż drogi. Jak można się domyślić, ich pojawienie się nie było przypadkowe. W ten sposób miasto Nowa Sól, Zielona Góra, a także gmina Otyń i powiat nowosolski postanowiły zwrócić uwagę na brak ścieżki rowerowej, która na wspomnianej trasie mogłaby zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się jednośladem.

Akcja happeningowa „Rowerzysta bezpieczny na drodze” ma zachęcać do budowy bezkolizyjnych ścieżek rowerowych w okolicach Zielonej Góry. Nawiązuje do projektu Kolej na rower, który prowadzi powiat nowosolski. Decyzja o budowie ścieżki rowerowej prawdopodobnie zostanie podjęta do wakacji – wtedy też makiety mają zniknąć z lokalnego krajobrazu.

Każdy z partnerów akcji zasponsorował 5 makiet rowerzystów. Cena jednej z nich to ok. 600 zł.

Foto: Nowasol.naszemiasto.pl


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.