Aktualność Pracodawcy

Rozbudowa NORD Napędy na ostatniej prostej

We wrześniu informowaliśmy o planach inwestycyjnych nowosolskiego zakładu Nord Napędy. Jak wyglądają postępy na budowie?

Nowy obiekt w nowosolskiej strefie ekonomicznej

Firma NORD Napędy poinformowała pod koniec września 2019 roku o swoich planach inwestycyjnych w Nowej Soli. W ramach rozbudowy zakładu miały powstać dwie hale produkcyjne wraz z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni 14 232 m2. Prace na terenie NORD idą jak burza i już we wrześniu tego roku możemy się spodziewać zakończenia działań budowlanych. Do podjęcia decyzji przyczyniło się spore zainteresowanie produktami NORD i dążenie do ich ciągłego udoskonalania. Rozbudowa ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych w nowosolskim zakładzie przy jednoczesnym zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych we wszystkich obszarach Spółki. Co zobaczymy w nowej części przedsiębiorstwa?

rozbudowa zakładu nord napędy nowa sól


Przeczytaj również: NORD Napędy rozrasta się!


Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Nowoczesny wózek MX-X

Magazyn budowany w NORD Napędy ma być najwyższym w Polsce przy wykorzystaniu technologii wózków widłowych. Ostatni poziom składowania znajdować się będzie na wysokości prawie 18 metrów! Taka infrastruktura przygotowana jest z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Do wysokości 12 metrów składowane będą jednostki ładunkowe do 1200 kilogramów, a na wysokości 17,8 metrów do 800 kilogramów.

Przy takich wysokich konstrukcjach, potrzebne jest specjalne wyposażenie. W magazynie NORD pracownicy będą mieli do dyspozycji nowoczesne wózki widłowe, które charakteryzują się bezpiecznymi i inteligentnymi rozwiązaniami. W obiekcie pojawi się nowoczesny wózek MX-X zintegrowany z systemem SAP EWM. Ułatwi to magazynierom zarządzanie ładunkiem. Wózek posiada opcję prowadzenia indukcyjnego wraz z mapą całego magazynu co pozwala na automatyczną jazdę wózka do miejsca poboru czy odłożenia jednostki ładunkowej. Operator wózka pełni w tym przypadku jedynie funkcję kontrolną.

W magazynie NORD znajdować się będą regały Kardex XP500 połączone z systemem SAP EWM. Maszyna będzie wiedziała jaki materiał jest potrzebny do wydania i w jakiej kolejności powinna wykonać zadanie. Pracownik magazynu nie musi wprowadzać zamówienia do systemu ręcznie, wystarczy że rozpocznie pobór materiału. Kolejne półki z materiałem zjadą do miejsca docelowego automatycznie. Każdy z regałów ma wysokość aż 20,5 metra! To cztery najwyższe regały tego typu w Polsce!

To nie wszystko z nowoczesnych rozwiązań!  System komplementacji odbywa się za pośrednictwem funkcji pick by voice (ang. wybieranie głosowe). Oznacza to, że magazynier może pracować na miejscu bez dokumentacji, prowadzony będzie krok po kroku przez system. Jak? System na podstawie zaplanowanych zleceń produkcyjnych na poszczególnych obszarach wydaje za pomocą urządzeń elektronicznych zadania, które realizowane są na magazynie. To jedne z najnowocześniejszych rozwiązań w Europie.

Czy rozbudowa oznacza nowe miejsca pracy?

Inwestycja zaplanowana jest na kilka lat. W pierwszej fazie powstaje infrastruktura techniczna i technologiczna, w kolejnych latach NORD Napędy planuje stopniowe zwiększanie zatrudnienia.


Sprawdź najnowsze oferty pracy w Nowej Soli >>


Zobacz, jak będzie funkcjonował magazyn NORD Napędy


Tagi
Czytaj więcej