Aktualność

Rozmowy o przyszłości ósmoklasistów

W Szkole Podstawowej nr 8 w Nowej Soli gościł Łukasz Rut, szef nowosolskiego oddziału OPZL, który rozmawiał z nastolatkami o rynku pracy i ich przyszłości na nim.

Pomysł na lekcję

Często w szkołach brakuje przedmiotów, które uczyłyby uczniów o praktycznych aspektach rynku pracy, który przecież cały czas się zmienia. Na pomysł zorganizowania takiej lekcji wpadł nowosolski urząd pracy i podsunął go szkole. Jak mówi pani Małgorzata Osińska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, głównym celem zajęć było naświetlenie obecnej sytuacji na rynku pracy. Odbiorcami lekcji byli uczniowie ósmej klasy, którzy właśnie stoją przed wyborem szkoły średniej i będę musiały podjąć pierwsze poważne decyzje odnośnie swojej przyszłości zawodowej. Praktyczne wskazówki, które otrzymali, mogą pomoc w wyborze.

Początek większej akcji

W rolę nauczyciela wcielił się Łukasz Rut, szef nowosolskiego oddziału OPZL i dyrektor Interioru ds. promocji i rozwoju, który ma nadzieję, że ta lekcja zapoczątkuje całą akcję. Jak zaznacza, to ważne żeby pokazywać i uświadamiać młodych ludzi jak wygląda kierunek, w którym chcieliby iść. O czym zatem mówiono podczas takich zajęć? O rzeczach praktycznych – o tym czym jest deficyt w zatrudnieniu, jak załatwić sprawę urzędową czy o innych aspektach przedsiębiorczości.

Źródło: Tygodnik Krąg

 


Tagi
Czytaj więcej