Aktualność Miasto Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Rozpoczęło się Zachodnie Forum Gospodarcze 2018

W Nowej Soli rozpoczął się jeden z największych regionalnych spotkań środowiska biznesu – Zachodnie Forum Gospodarcze. Kolejne dwa dni forum odbędą się w Zielonej Górze.

Rozpoczynamy w Parku Interior

Zachodnie Forum Gospodarcze to wydarzenie organizowane przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Tegoroczną formułę forum zmieniono i poszerzono. W ciągu trzech dni będzie można wziąć udział w istotnych dla regionu rozmowach. Tematyka jest dość szeroka, ale najbardziej prelegenci skupią się na rozwoju gospodarki, wyzwaniach HR czy wdrażaniu innowacji.

Forum to największe spotkanie biznesu, nauki, administracji i samorządu w naszym regionie, które od kilku lat na wpisuje w promocję województwa lubuskiego, a szczególnie w promocję gospodarczą regionu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 października. Pierwszy dzień odbywa się w Nowej Soli w Parku Interior, z kolei dwa następne dni w Zielonej Górze w hotelu Ruben.

Zachodni Kongres Innowacji w Nowej Soli

Pierwszego dnia forum prelegenci wygłoszą swoje referaty, prezentacje i podsumowania w Parku Interior. Podsumowany zostanie m.in. projekt „Bon na Innowacje – wsparcie lubuskich przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń”. Odbędzie się również premiera innowacyjnego modelu Toyoty Camry. Ponadto podczas tego wydarzenia będzie można uczestniczyć w specjalnych warsztatach tematycznych, panelu plenarnym oraz biznesowych rozmowach.

Zachodnie Forum Gospodarcze Zachodni Kongres Innowacji

Zielona Góra i dwa dni konferencji

4 i 5 października w zielonogórskim hotelu Ruben odbędzie się dalsza część Zachodniego Forum Gospodarczego 2018. Podczas tych dni odbędą się specjalne panele tematyczne, gdzie zostaną poruszone zagadnienia związane z gospodarką, biznesem oraz rynkiem pracy.

Podczas całego wydarzenia, swoją wiedzą i spostrzeżeniami będą dzielić się m.in. Tomasz Wróblewski (Prezes Warsaw Enterprise Institute), Jeremi Mordasewicz (Doradca Konfederacji Lewiatan), Sławomir Szymczak (Menedżer oświaty, doradca zawodowy, promotor ZSK). Nie zabraknie również specjalistów z naszego regionu, w tym m.in. Łukasz Rut (Zastępca dyrektora OPZL), Katarzyna Chrzanowska (Członek Zarządu / Dyr. Finansów i Administracji w „MAZEL S.A.”), Wojciech Szefner (Prezes Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. Uniwersytetu Zielonogórskiego), dr hab. profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego Tatiana Ronginska (Dyrektor Instytutu Psychologii na UZ, Kierownik Zakładu Psychologii Pracy i Zarządzania), Jola Uździcka (Dyrektor marketingu i sprzedaży w Sinersio Polska).

Sprawdź szczegółowy program Zachodniego Forum Gospodarczego 2018


Tagi
Czytaj więcej