Aktualność Miasto

Rozpoczyna się budowa nowej ścieżki rowerowej

Rozpoczęły się prace związane z przebudową jednej z często uczęszczanych powiatowych dróg. Już niedługo niespełna 500 metrów ścieżki rowerowej połączy Nową Sól i Nowe Żabno.

Ważna ścieżka rowerowa

Chociaż systematyczne prace nad rozbudową sieci dróg rowerowych na terenie powiatu trwają już od jakiegoś czasu, to właśnie na tę wiadomość czekali wszyscy mieszkańcy Nowej Soli i okolic. Jeszcze w tym roku na jednej z coraz bardziej uczęszczanych dróg powiatu powstanie ścieżka rowerowa. Trasą przejedziemy odcinek od skrzyżowania ulicy Żabiej z Dolnośląską do zjazdu na pierwszą sesję w Nowym Żabnie. Jak informuje starosta Iwona Brzozowska, jednym z głównych celów projektu była poprawa bezpieczeństwa:

Ścieżka rowerowa do Nowego Żabna ma niespełna pół kilometra, jednak na realizację tej inwestycji czekało wielu użytkowników jednośladów. Po pierwsze budowa ścieżki wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, którzy dojeżdżają do miasta na zakupy, do pracy czy szkoły. Druga kwestia związana jest z rozbudową sieci dróg rowerowych w powiecie (nowobudowany odcinek jest elementem jednej z tras alternatywnych rowerostrady „Kolej na rower”).

Przeczytaj również: Nowa Sól pożegna kopciuchy. Nawet 5 tysięcy dofinansowania dla mieszkańców

Wspólna inwestycja

Ścieżka będzie mieć dokładnie 460 km długości i 2 metry szerokości. Zgodnie z planem połączyć się ma natomiast z istniejącą ścieżką rowerową na Południowej Strefie Przemysłowej. To wyjątkowa, partnerska inwestycja realizowana przez powiat w porozumieniu z miastem i gminą, które mają dołożyć po 100 tysięcy złotych. Całkowite koszty przebudowy szacuje się na 410 tysięcy złotych. Wykonawcą projektu jest firma Fuchs.

Kolejna partnerska inwestycja w Naszym Powiecie staje się faktem – twierdzi Jacek Mileweski, prezydent Nowej Soli. – Współpraca to ważny element codziennej, samorządowej pracy w interesie wszystkich Naszych Mieszkańców.

 

Źródła: prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska


Tagi
Czytaj więcej