Aktualność Miasto

Rozświetlona świątecznie Nowa Sól

Można już poczuć świąteczną atmosferę w mieście. W wielu miejscach Nowej Soli pojawiły się ozdoby, które wieczorem pięknie rozświetlają ulice i skwery. Czy są piękniejsze niż w tamtym roku?

Miasto już świątecznie przyozdobione

Początek grudnia to czas kiedy każdy już powoli myśli o świętach. Miasto również szykuje się na Boże Narodzenie, strojąc ulice świątecznymi lampkami i ozdobami. Przyozdobione skwery, ulice, chodniki oraz budynki najpełniej pokazują swoją krasę wieczorem. Wówczas całe miasto spowija piękna, rozświetlona i świąteczna aura. Urząd Miasta nie mówi jednak ostatniego słowa…

świątecznie w nowej soli ozdoby

Nowosolskie kartki świąteczne

Świąteczną atmosferę czuć już w samym urzędzie. Magistrat zachęca również mieszkańców oraz turystów do kupienia nowosolskich kartek z bardzo charakterystycznymi miejscami w Nowej Soli. Kartki prezentują zimowo-bajkowy klimat. Do kartek dołączane są koperty. Cena za kartkę to 5,51 zł oraz 6,40 zł.

Urząd informuje ponadto, że wzorem ubiegłych lat będą w sprzedaży także nowosolskie bombki na choinkę z wizerunkiem postaci z Parku Krasnala. Duża bombka (Hela, Soluś lub Lusia) to koszt 23,20 zł. Natomiast małe bombki – 19,20 zł sztuka. Można je także kupić w trójpaku. Gadżety można nabyć w UM, pokój 107, w godzinach 7:30-15:30 (z wyjątkiem środy: 9:00-17:00).

Źródło: nowasol.pl


Przeczytaj również: Wystawa murali na Placu WyzwoleniaTagi
Czytaj więcej