Aktualność Pracodawcy

Rozwój NORD Napędy – nowa maszyna w zakładzie.

Nowosolski zakład NORD Napędy stale się rozwija. Zobacz, jakie nowości zagościły w ostatnim czasie w parku maszyn.

NORD Napędy — ciągły rozwój firmy

NORD Napędy to firma produkcyjna dostarczająca innowacyjnych rozwiązań napędowych z doświadczeniem w ponad 100 branżach. Grupa NORD posiada 48 własnych oddziałów w 36 krajach i partnerów handlowych w ponad 50 krajach. Firma zaczęła swoją działalność w Polsce w 1991 roku; aktualnie na terenie kraju działają dwie fabryki — w Nowej Soli oraz w Wiechlicach. Tę drugą oficjalnie otwarto we wrześniu 2021 roku, chociaż sam zakład działał już pod koniec 2019 roku. Całkowity koszt budowy w Wiechlicach jednego z najnowocześniejszych obiektów a świecie wyniósł 80 milionów złotych.

Zakład w Wiechlicach to nie jedyny krok w kierunku rozwoju polskiej grupy NORD Napędy. W 2020 roku przy nowosolskim zakładzie powstały dwie nowe hale produkcyjne wraz z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni 14 232 m2.


O wprowadzonych nowoczesnych rozwiązaniach technicznych przeczytasz we wpisie: Rozbudowa NORD Napędy na ostatniej prostej


Nowości w parku maszyn

Nowosolski zakład NORD Napędy nie zwalnia i inwestuje w rozwój swojego parku maszyn. Właśnie w fabryce stanęła nowa maszyna – -INDEX TRAUB G200.2, która wykorzystywana będzie do produkcji wałków motorowych oraz wałków zębatych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom maszyna dobrze tłumi drgania, a produkt końcowy charakteryzuje się doskonałą jakością. Wydajne wrzeciono frezarskie zapewnia możliwość zastosowania skomplikowanych operacji wiercenia oraz frezowania.

 

To nie jedyna nowość w NORD Napędy. W ostatnim czasie w fabryce pojawiły się maszyny:

  • Reishauer model RZ260 do szlifowania kół zębatych. Szlifowanie odbywa się przy użyciu ściernic korundowych. Dzięki wysokiej precyzji wykonania czas obróbki kół zębatych jest krótki a jakość, pozostaje na wysokim poziomie.
  • JUNKER — szlifierka współpracująca z dwoma innymi maszynami.
  • ENCO, która poprawi możliwości zakładu pod kątem toczenia części, jednej z operacji do wykonywania kół zębatych.
  • Liebherr LC130 — frezarka obwiedniowa do frezowania elementów uzębionych.

Szukasz pracy w nowoczesnej firmie, w której możesz rozwijać swoje umiejętności? Sprawdź najnowsze oferty pracy w NORD Napędy →


Tagi
Czytaj więcej