Miasto

Rusza budowa parku handlowego

W zeszłym roku w nowosolskich kuluarach pojawiła się informacja o możliwości powstania galerii handlowej na terenie miasta. Kiedy mieszkańcy Nowej Soli doczekają się centrum zakupowego?

Zmiany na brzydkiej działce

Jak już wcześniej informowaliśmy, nowe centrum handlowe w Nowej Soli ma powstać na działce naprzeciwko firmy Gedia. Obecnie znajduje się tutaj dziki parking, a samo miejsce porośnięte jest krzakami i drzewami, których nikt nie kontroluje. Ta sytuacja ma się zmienić już niedługo. Inwestor, firma Saller z Wrocławia, z lekkim opóźnieniem zaczyna budowę w tym miejscu planowanego parku handlowego. Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja przedsiębiorcy – nie tak dawno podobne centra handlowe powstały w Tarnowskich Górach czy Hrubieszowie. Miasto sprzedając firmie działkę zarobiło 5 milionów złotych – pieniądze zostały przeznaczone na dalsze inwestycje, a kłopotliwa działka zostanie zagospodarowana.


Przeczytaj również: Nowa galeria handlowa


Duży obiekt dla nowosolan

Prezydent Jacek Milewski na swoim Facebooku omawia szczegóły projektu. Inwestor planuje budowę obiektu handlowego o łącznej powierzchni prawie 8000 m2. Realizacja odbywać się będzie w dwóch etapach: pierwszy – 3300 m2 i drugi – 4550 m2. Zakończenie I etapu planowane jest na koniec kwietnia 2021 roku. W ramach inwestycji łącznie powstanie około 15 lokali handlowych oraz 150 miejsc parkingowych.


Tagi
Czytaj więcej