Aktualność Miasto

Ruszy remont zabytkowych kamienic w Nowej Soli

Kolejny raz wspólnoty mieszkaniowe w Nowej Soli mogą starać się o dotację na remonty zabytkowych budynków. Miasto na ten cel przekaże 350 tys. złotych.

Wspólnoty mogą ubiegać się o dotacje na remonty

O wsparcie mogą ubiegać się wspólnoty, które spełniły warunki umożliwiające otrzymane pieniądze. Dotacja powinna być przeznaczona na ściśle określone prace, np. zabezpieczenie kamienicy, jej odtworzenie, odnowienie lub uzupełnienie tynków z uwzględnieniem charakterystycznej kolorystyki budynku. Jeśli wspólnoty ubiegać się będą o finansowanie mogą uzyskać m.in. dofinansowanie na remonty dachów na poziomie 30% inwestycji, natomiast 50% otrzymają wspólnoty, które mają zamiar robić kompleksowy remont lub elewację i dach.


Przeczytaj również: W Nowej Soli mówili o Strategii Rozwoju Regionalnego


Nowa Sól może pochwalić się około 150 budynkami, które wpisane są do rejestru zabytków. Do tej pory z dotacji miejskiego budżetu skorzystało blisko 70 wspólnot.

Terminy składania wniosków

Wnioski na dofinansowanie remontów należy składać do 15 lutego. Jest to termin nieprzekraczalny. Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu: 68 459 03 32 lub u zarządcy budynku. Program zakłada budżet na poziomie 350 tys. złotych do podziału.

Źródło: tygodnikkrąg.pl


Przeczytaj również: Budżet Nowej Soli znów przekroczy 200 mln złotych


 


Tagi
Czytaj więcej