Aktualność Miasto Wydarzenia

Ruszyła 10. edycja Solanin Film Festiwal

Solanin Film Festiwal to jedna z czołowych offowych imprez filmowych w Polsce. W tym roku 30 produkcji powalczy o nagrody w trzech kategoriach – kina offowego, kina niezależnego i animacji.

Organizatorzy otrzymali od twórców 201 produkcji. Po wstępnej selekcji 30 z nich powalczy o nagrody i wyróżnienia. Jednak festiwal to nie tylko kino offowe. Podczas wydarzenia będzie można uczestniczyć w specjalnych pokazach filmowych – filmem otwarcia była „Zimna wojna”, reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Ponadto przy festiwalu odbywać się będą imprezy towarzyszące, jak koncerty czy wystawy.

Festiwal filmów Solanin Film Festiwal

Jubileuszowy Solanin Film Festiwal

W tym roku festiwal obchodzi swoje dziesięciolecie. Mimo, iż jest to jedno z najmłodszych imprez filmowych na Ziemi Lubuskiej, przez dekadę na stałe wpisał się w krajobraz Nowej Soli i województwa – lato nie może obejść się bez tego wydarzenia. Już tradycyjnie na festiwalu oprócz filmowych konkursów pojawią się obrazy z udziałem członków jury, w jubileuszowej edycji są to: Urszula Grabowska, Mirosław Zbrojewicz, Michał Żurawski, Aleksander Pietrzak, Wojciech Wojda.

Podczas tegorocznego Solanin Film Festiwal zostaną również pokazane filmy z zaprzyjaźnionych festiwalu: czeskiego 3KINO Praha, niemieckiego FilmFestival Cottbus oraz Niesse Film Festiwal. Festiwal odbywa się w Nowosolskim Domu Kultury oraz Miejskiej Bibliotece.

ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

Zdjęcia źródło: solanin-film.pl


Przeczytaj również: Są wykonawcy, którzy dokończą inwestycję przy dworcu w Nowej SoliTagi
Czytaj więcej