Aktualność Miasto Strefa Wydarzenia

Ruszyły treningi do VII Biegu do Pustego Grobu

Bieg do Pustego Grobu organizowany jest przez nowosolskich braci kapucynów już po raz VII! Mimo, że wydarzenie odbywa się dopiero w Poniedziałek Wielkanocny, już ruszyły do niego pierwsze treningi! Kolejna szansa na wspólne przygotowania 10 marca.

Dziesięć kilometrów

Bieg do Pustego Grobu to dziesięciokilometrowa trasa. Jak zaznaczają organizatorzy, nie jest to bardzo wymagający dystans – nawet początkujący biegacz powinien dać sobie radę. Do tej pory swoje uczestnictwo zadeklarowało aż 568 osób, a zapisy są wciąż otwarte! Chociaż czasu do biegu zostało jeszcze sporo, sportowcy już odbyli swój pierwszy trening.

Nie zabraknie nowości

Tegoroczna edycja biegu odbywa się pod patronatem świętego Antoniego z Padwy, który żył na początku XIII wieku. Oprócz nowego opiekuna wydarzenia, organizatorzy przygotowali dwie dodatkowe kategorie – jedna dla prawników i jedna dla lekarzy. Nie zabraknie też dotychczasowych kategorii – kobiet, mężczyzn, osób duchownych, wiekowej, powiatowej oraz rodzinnej.

Idea biegu

Data VII Biegu do Pustego Grobu nie jest oczywiście przypadkowa – wydarzenie ma upamiętniać poranek zmartwychwstania Jezusa, kiedy to apostołowie biegli do grobu, by przekonać się czy rzeczywiście jest pusty. Jak podkreślają uczestnicy i organizatorzy projektu, to bieg zarówno dla wierzących jak i wątpiących.

Nowa Praca również bierze udział w VII Biegu do Pustego Grobu! Do zobaczenia na miejscu 🙂

 

VII bieg do pustego grobu nowa sól


Tagi
Czytaj więcej