Aktualność Miasto

Ruszyły zapisy do 8. Biegu do Pustego Grobu

Bieg do Pustego Grobu to już w Nowej Soli tradycja! Jak co roku od kilku lat, nowosolanie w kwietniu staną na starcie biegu organizowanego przez miejscowych Kapucynów.

Bieg do Pustego Grobu

Idea biegu jest jasna – wydarzenie ma upamiętniać poranek zmartwychwstania Jezusa, kiedy to apostołowie biegli do grobu, by przekonać się czy rzeczywiście jest pusty. Jak podkreślają uczestnicy i organizatorzy projektu, to bieg zarówno dla wierzących jak i wątpiących. Dlatego właśnie data biegu, Poniedziałek Wielkanocny, nie jest przypadkowa. Jak możemy przeczytać na stronie nowosolskich Kapucynów, celem biegu jest doświadczenie czegoś głębszego i odnalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania.


Przeczytaj również: VII Bieg do Pustego Grobu za nami


10 kilometrów

Bieg do Pustego Grobu to dziesięciokilometrowa trasa. Jak zaznaczają organizatorzy, nie jest to bardzo wymagający dystans – nawet początkujący biegacz powinien dać sobie radę. Trasa zaczyna się na ulicy Witosa, kończy na ulicy Parafialnej. Na trasie biegu znajdują się najważniejsze kościoły Nowej Soli – św. Antoniego, św. Barbary, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP, św. Michała oraz cmentarz przy ul. Wandy. W zeszłym roku udział w biegu wzięło 861 osób! Ile osób zobaczymy na starcie 13 kwietnia 2020 r.? Tego jeszcze nie wiemy, ale zapisy ruszyły z początkiem stycznia.

Więcej informacji na stronie http://www.nowasol.kapucyni.pl/

 


Tagi
Czytaj więcej