Aktualność Wydarzenia

Ruszyły zielonogórskie rowery miejskie

21 sierpnia oficjalnie zaczęły działać zielonogórskie rowery miejskie. To pierwszy taki projekt w Lubuskiem. Aby je wypożyczyć wystarczy rejestracja w systemie oraz aktywne konto.

Zielonogórskie rowery miejskie

Do dyspozycji zielonogórzan oraz turystów będzie łącznie 360 rowerów, w tym 10 rowerów typu tandem oraz 10 rowerów typu cargo/familijne. Na każdej stacji, których w mieście rozlokowanych jest 36, znajdować się będzie 10 rowerów. Wypożyczenie roweru możliwe będzie na dwa sposoby. Pierwszy polega na zarejestrowaniu się na stronie www.zielonogorskirowermiejski.pl i wpłacenie 10 zł. Dostajemy wówczas specjalny kod PIN, który wpisujemy w terminal. Drugi sposób to aplikacja Nextbike. Po rejestracji możemy skanować kody QR umieszczone na rowerach i w ten sposób wypożyczać.

Zobacz, gdzie stoją stacje miejskich rowerów

Koszt wypożyczenia rowerów

Pierwsze 20 minut korzystania z rowerów jest bezpłatne. Trzeba jedynie zarejestrować się w systemie. Następnie po pierwszej godzinie naliczane jest 2 zł (od 21 do 60 minuty), a za każdą kolejną godzinę 4 zł. Panele na stacjach rowerowych umożliwiać będą rejestrację w systemie oraz płatność przy pomocy karty płatniczej. Co ciekawe, dzięki zarejestrowaniu się w aplikacji Nextbike będziemy mogli wypożyczać rowery w innych miastach w Polsce, gdzie dostępny jest ten system (m.in. Poznań, Wrocław), a także poza granicami naszego kraju, choćby w Berlinie.

Cały projekt zielonogórskich rowerów miejskich opiewa na prawie 5,5 mln zł. Umowa z miastem trwać będzie do końca 2021 roku. Wypożyczalnie będą funkcjonować przez 9 miesięcy w każdym roku, od początku marca do końca listopada.


Przeczytaj również: Kolejne Food Trucki z Nową PracąTagi
Czytaj więcej