Aktualność Miasto

Są pieniądze na rozwój szkół zawodowych w powiecie nowosolskim

Szkoły zawodowe w powiecie nowosolskim otrzymają dofinansowanie, w tym CKZiU Elektryk. Umowę podpisano w Urzędzie Marszałkowskim 18 października.

Rozwój szkół zawodowych

Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak podpisał umowę do projektu „Nowoczesna szkoła zawodowa-modernizacja infrastruktury szkolnictwa zawodowego w Powiecie Nowosolskim”. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Łącznie z wcześniejszą umową na dofinansowanie projektu „Razem dla pogranicza – poprawa infrastruktury edukacyjnej i rozwój transgranicznych kompetencji”, która została podpisana w Poczdamie powiat będzie dysponował kwotą ponad 6,2 mln zł.


Przeczytaj również: Nowosolski elektryk zmieni lokalizację


Dofinansowanie dla szkół w Nowej Soli

Fundusze zostaną przekazane na rozwój szkolnictwa zawodowego w Nowej Soli, w tym na modernizację i doposażenie pracowni kształcenia zawodowego w CKZiU „Elektryk”, m.in. w zakresie pracowni mechatronicznej, elektrycznej oraz informatycznej. Pieniądze otrzyma również ZSP nr 4 m.in. na remont oraz doposażenie pracowni logistycznych.

Dofinansowanie nowosolskich szkół będzie przyczynkiem do stworzenia jednego z najnowocześniejszych placówek zawodowych w województwie lubuskim.

Zdjęcie źródło: powiat-nowosolski.pl


Przeczytaj również: Akcja Przystanek Praca pozytywnie zaskoczyła uczestnikówTagi
Czytaj więcej