Aktualność Miasto

Są wykonawcy, którzy dokończą inwestycję przy dworcu w Nowej Soli

Rozdzielenie zadań na dokończenie prac przy dworcu był dobrym pomysłem. Znaleźli się wykonawcy, którzy dokończą inwestycję.

Od lipca funkcjonuje międzygminna komunikacja autobusowa. Jednak nie wszystkie inwestycje związane z tym projektem zostały zakończone. Problemem okazała się przebudowa dróg ul. Towarowej i Zjednoczenia. W maju miasto odstąpiło od umowy z firmą, która miała przebudować całą przestrzeń przy dworcu w wyniku zaniechań prac i upadłości firmy budowlanej. Kolejne przetargi z początku lipca również nie przyniosły rezultatu, stąd postanowiono podzielić inwestycje na dwie części, co miało ułatwić znalezienie wykonawcy.

Miasto zaplanowało nowe przetargi na 27 i 30 lipca. Wygląda na to, że prace zostaną dokończone, gdyż wpłynęły oferty, które są zadowalające. Nowy termin oddania inwestycji to 15 listopada 2018.

Do zakończenia budowy Centrum Obsługi Pasażerów przed Dworcem PKP oraz ul. Towarowej pozostało nie wiele prac. Do zrobienia jest cała nawierzchnia bitumiczna od u. Wojska Polskiego aż do ronda i na odcinku ul. Zjednoczenia. Tu według informacji udało się zachować cenę w granicach kosztorysu, czyli 0,7 mln zł. Ponadto do zrealizowania jest również nawierzchnia przed dworcem, kostka na zajezdni, nawierzchnia chodników i ścieżki rowerowe wraz z krawężnikami od strony ul. Wojska Polskiego.


Przeczytaj również: Kiedy zakończy się inwestycja przy dworcu w Nowej Soli?
Przeczytaj również: Czy basen w Nowej Soli rzeczywiście jest potrzebny?Tagi
Czytaj więcej