Porady

Safety Day w AB Foods

Bezpieczeństwo to podstawa. Doskonale rozumie to AB Foods, które już od kilku lat organizuje dla swoich pracowników tematyczne obchody zwane Safety Day. Zobacz, jak wyglądały w tym roku.

Wyjątkowy Dzień Bezpieczeństwa w AB Foods

Dzień Bezpieczeństwa, czyli Safety Day, to bardzo ważna inicjatywa stworzona specjalnie z myślą o pracownikach AB Foods. Wydarzenie odbyło się 18 maja i trwało osiem dni. Pomimo niecodziennych okoliczności po raz kolejny okazało się sporym sukcesem. Wyjątkowa forma obchodów pomogła zachować rygor sanitarny. Właśnie dlatego zespół AB Foods został podzielony na mniejsze grupy, które osobno uczestniczyły w cyklu warsztatów.

dzień bezpieczeństwa w AB Foods

 

W tym roku organizatorzy Safety Day chcieli zwrócić szczególną uwagę nie tylko na bezpieczeństwo i higienę pracy, ale również na promowanie świadomego stylu życia, ochronę środowiska i zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa żywności. Na warsztatach bardzo szczegółowo omówiono tematykę zarządzania ryzykiem, w tym oceny zagrożeń i postrzegania ryzyka, a także transportu wewnątrzzakładowego i bezpieczeństwa pracy podczas operowania wózkiem jezdniowym.


Przeczytaj również: Safety Day w AB Foods połączone z obchodami 10-lecia firmy


Jak przebiegał tegoroczny Dzień Bezpieczeństwa?

Oczywiście, Safety Day nie mogło się obyć bez specjalnych konkurencji. Uczestnicy przeprowadzali postepowanie dotyczące ustalania przyczyn źródłowych zdarzeń wypadkowych oraz identyfikowali zagrożenia i oceniali ryzyko na podstawie przygotowanego filmu dotyczącego pracy na jednej z linii produkcyjnych.

jak przebiegał safety day w AB Foods

Na zakończenie każdego wykładu poszczególne grupy opracowały natomiast własne piramidy bezpieczeństwa i określiły komponenty, które muszą funkcjonować w miejscu pracy, aby było ono bezpieczne. Na podstawie wszystkich piramid zostanie następnie przygotowane podsumowanie, pod którym podpiszą się pracownicy. Wspólny model zostanie wywieszony na terenie fabryki.

W trosce o środowisko

Szczególnym zaangażowaniem cieszył się wykład z ochrony środowiska, który był poświęcony filozofii zero waste. Pracownicy AB Foods przekonali się, w jaki sposób codzienne, dobre nawyki, takie jak rozsądne kupowanie, zastąpienie plastikowej torby płócienną lub rezygnacja z jedzenia na wynos prowadzą do mniejszego zanieczyszczania środowiska. Żeby lepiej to zrozumieć, omówiono też zasady 5R, czyli:

  • Refuse (odmawiaj) – nie przyjmuj rzeczy, które szybko wyrzucisz, takich jak ulotki;
  • Reduce (ograniczaj) – rób zakupy w sposób świadomy, ograniczaj się tylko tymi przedmiotami, których naprawdę potrzebujesz i w konsekwencji wytwarzaj mniejsze ilości odpadów;
  • Reuse (używaj ponownie) – unikaj elementów jednorazowego użytku i szukaj nowych zastosowań dla opakowań i innych nabytych już przedmiotów;
  • Recycle (segreguj i przetwarzaj) – w swoim domu postaw na prawidłową segregację śmieci, zgodną z Jednolitym Systemem Segregacji Odpadów;
  • Rot (kompostuj) – również odpady organiczne, tj. resztki jedzenia, gałęzie, trawa czy liście, mogą być wykorzystane do tworzenia wartościowego, naturalnego nawozu dla roślin.

Poznaj więcej efektywnych programów i warsztatów, które odbyły się w AB Foods Polska >>Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.