Aktualność Miasto Pracodawcy

Skąd się bierze woda w kranie? Akcja edukacyjna MZGK

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli chętnie edukuje najmłodszych nowosolan! Właśnie trwa akcja edukacyjna pt. "Skąd się bierze woda w kranie?".

Skąd się bierze woda w kranie?

“Skąd się bierze woda w kranie?” to akcja edukacyjna organizowana przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Nowej Soli skierowana do uczniów szkół podstawowych. Celem tej akcji jest pokazanie najmłodszym poszczególnych etapów uzdatniania wody i rozwianie zagadki – skąd się bierze woda w kranie. W trakcie warsztatów uczniowie dowiadują się wielu ciekawostek o wodzie, jej znaczeniu w życiu człowieka i sposobach jej oszczędzania.

Akcja MZGK w Nowej Soli, która trwać będzie do 23 czerwca, to połączenie nauki z dobrą zabawą i radosnym piknikiem. Dedykowana jest uczniom klas trzecich i czwartych z nowosolskich szkół podstawowych.


Przeczytaj również: AB Foods dofinansowuje sprzęt hydrauliczny dla Straży Pożarnej


Nowa Praca wspiera nowosolskie inicjatywy

Jednym z punktów warsztatów ekologicznych “Skąd się bierze woda w kranie?” jest piknik, który pomaga w integracji dzieci. By wszystko odbyło się sprawnie i zrobiło wrażenie na uczestnikach, do akcji dołączyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Nowej Soli oraz Stowarzyszenie Nowosolska Paczka. Na uczniów szkół podstawowych czeka wata cukrowa, popcorn i oczywiście… smaczna woda! Po warsztatach można odpocząć na leżakach, których specjalnie do akcji użyczyła inicjatywa Nowa Praca.

Zobacz kilka zdjęć z warsztatów.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.