Aktualność Miasto

Solanin coraz bliżej. Młodzież też jest mile widziana!

Solanin już za niecały tydzień! Oprócz filmowych uniesień, organizatorzy festiwalu przygotowali atrakcje także dla nowosolskiej młodzieży.

Solanin coraz bliżej

Od 18 sierpnia nowosolanie będą mieli okazję poczuć artystyczną atmosferę i obejrzeć najciekawsze niezależne produkcje filmowe podczas 13. festiwalu filmowego Solanin. W jury tegorocznej edycji imprezy zasiądą producentka filmowa Natalia Grzegorzek, aktor Andrzej Mastalerz, aktorka Magdalena Popławska, oeprator filmowy Arkadiusz Tomiak oraz reżyserka filmów dokumentalnych Małgorzata Goliszewska.

Podczas wydarzenia uczestnicy obejrzą między innymi film Zabij to i wyjedź z tego miasta reżyserowany przez Mariusza Wilczyńskiego oraz film Moje Wspaniałe Życie, w którym w rolach głownych występująAgata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska oraz Paweł Kruszelnicki. Oprócz filmów otwarcia i zamknięcia, czeka jeszcze kilkadziesiat innych propozycji.

Program festiwalu dostępny jest tu: http://www.solanin-film.pl/program/harmonogram-projekcji/

Warsztaty dla młodzieży

Organizatrzy festiwalu Solanin zapraszają młodzież na darmowe warsztaty artystyczne, które odbędą się już 16-17 sierpnia pod okiem lokalnych artystek: Ady Bednarek i Katarzyny Klimkowskiej. Projekt Sztuka Soli skierowany jest do osób wieku 16-26 lat. Młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach z ceramiki oraz z fotografii. Udział w warsztatach jest darmowy, a każdy zarejestrowny uczestnik otrzyma od organizatorów akredytację umożliwiającą wstęp na wszystkie projekcje filmowe i wydarzenia 13. Solanin Film Festiwalu.

 


Tagi
Czytaj więcej