Aktualność Miasto

Spotkanie z prezydentem Tyszkiewiczem

23 stycznia w Galerii pod Tekstem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli odbędzie się spotkanie z prezydentem miasta, Wadimem Tyszkiewiczem. Celem spotkania będzie debata na temat ekologii.

Ekologia w Nowej Soli

To szóste z kolei spotkanie prezydenta Nowej Soli z mieszkańcami i pierwsze w tym roku. Tematem wiodącym najbliższego wydarzenia jest „Ekologia, przyjazne środowisko, czyste powietrze, walka ze smogiem – możliwości i plany”.

Tym samym urzędnicy rozpoczynają cykl debat związany tematycznie z ekologią. O tym dlaczego dbanie o środowisko naturalne, a przede wszystkim o swoją najbliższą przestrzeń, jest tak ważne, włodarze miasta mówili wielokrotnie.

Pomysłem na walkę ze smogiem jest chociażby specjalny alert jakości powietrza, który został uruchomiony w ubiegłym roku w mieście. W planach jest również wprowadzenie programu wymiany pieców na te bardziej ekologiczne. Jak twierdzi prezydent – „Walka ze smogiem jest trudniejsza niż nam się wydaje”.

Termin spotkania z prezydentem Tyszkiewiczem

Spotkanie z prezydentem Tyszkiewiczem na temat ekologii w mieście odbędzie się w środę, 23 stycznia 2019, o godzinie 17:00 w Galerii pod Tekstem w Miejskiej Bibliotece Publicznej.


Przeczytaj również: Sprawdź jakość powietrza w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej