Aktualność Miasto Strefa

Sprawdź jakość powietrza w Nowej Soli!

Od kilku dni można sprawdzać stan jakości powietrza w Nowej Soli. Zrobisz to odwiedzając stronę internetową urzędu miejskiego. Otrzymasz informację czy możesz wyjść z domu.

Monitoring jakości powietrza w mieście i okolicach

W Nowej Soli pojawiły się czujniki, które zbadają stan jakości powietrza dla mieszkańców. Jest ich pięć i zostały umieszczone na terenie Północnej Strefy Ekonomicznej, a także na Starym Żabnie, Pleszówku, Zatorzu oraz w centrum miasta. Sensory będą pobierać dane pomiarowe dotyczące temperatury powietrza, wilgotności, ciśnienia i stężenia pyłów zawieszonych. Wybrano takie miejsca, które reprezentują najstarszą zabudowę oraz tam gdzie jest duża ilość pieców na paliwa stałe.


Przeczytaj również: Miejska Wigilia w Nowej Soli


Celem przedsięwzięcia jest edukowanie mieszkańców

Pracownicy urzędu miejskiego chcą, aby mieszkańcy obserwowali jakość powietrza w mieście. W większości to bowiem od nich zależy ten stan. Urzędnicy chcą uczulić, że przez złą jakość powietrza szkodzą sobie, swoim dzieciom i otoczeniu.

Kiepski stan powietrza nie jest wynikiem jedynie palenia w piecach słabej jakości węglem czy miałem, ale również nasilonego ruchu samochodowego. Jakość określają kolory – zielony (bardzo dobry), czerwony (najgorszy).

Linki do monitorowanych obszarów znajdziemy na stronie urzędu miejskiego – nowasol.pl


Przeczytaj również: Wigilijny Bieg Charytatywny dla zwierzaków


 


Tagi
Czytaj więcej