Pracodawcy Strefa

Studenci odbyli praktyki zawodowe w Mazelu. Zobacz, co mówią.

W tym roku szkolnym i akademickim do grona pracowników w Mazelu dołączyli nowi praktykanci. Uczą się na co dzień na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz w Szkołach Branżowych w Nowej Soli, Kożuchowie i Zielonej Górze. Dlaczego wybrali Mazela? Jak wyglądają ich praktyki? Sprawdź poniżej.

Poznaj praktykantów

Wśród przedstawicieli Uniwersytetu Zielonogórskiego znalazł się m.in. Mateusz Wróbel oraz Szymon Sobolewski. Obydwoje studiują na trzecim roku. Adrian Tomkowicz to natomiast jeden z uczniów, dokładnie Szkoły Branżowej w Kożuchowie. Praktykantów łączy jedno – chęć zdobywania wiedzy poprzez realne doświadczenia. O tym mówi Adrian Tomkowicz:

„Myślę, że zdecydowanie praktyki wzbogacają moją wiedzę. Mogę nauczyć się o wiele więcej niż tylko poprzez teorię w szkole”.

O ile praktyki stanowią pewien wymóg w szkole branżowej i na studiach, tak praktykanci nie traktują tego jako obowiązek. Przeciwnie – czerpią z możliwości jak najwięcej. Na to uwagę zwraca Szymon Sobolewski:

„Stwierdziłem, że jeżeli mam możliwość łączenia studiów z pracą, to chcę rozpocząć to jak najszybciej. Chciałem nauczyć się jak najwięcej i maksymalnie wykorzystać czas studiów”.


Przeczytaj także: Praktyki zawodowe – czego możesz się nauczyć w JOST Polska?


Jak wyglądają praktyki w Mazelu?

Pełny etat? A może dwa dni pracy? – Mazel dopasowuje się do potrzeb praktykantów. Szymon Sobolewski i Mateusz Wróbel w pełni poświęcają się pracy w Mazelu. Na czas praktyk nie uczestniczą w zajęciach na Uniwersytecie Zielonogórskim. Teorię i praktykę łączy jednak Adrian Tomkowicz. W poniedziałki i wtorki pracuje on w zakładzie, a w pozostałe dni tygodnia edukuje się w Szkole Branżowej. Dodatkowo, Mazel umożliwił praktykantom pracę na umowę zlecenie. Wspólnie wybrali oni możliwość, która będzie jak najbardziej korzystna dla młodego pracownika. Praktykanci dostali również szeroką ofertę prac, które mogą wykonywać w Mazelu. W ten właśnie sposób spełniło się małe marzenie Szymona Sobolewskiego:

„Chciałem pracować w biurze, więc myślę, że podjąłem dobrą decyzję. Cieszę się, że Mazel daje mi tak wiele możliwości rozwoju oraz nabywania wiedzy poprzez praktykę. Zdecydowanie będę kontynuować moją pracę tutaj”.

Oprócz pracy biurowej praktykanci mieli okazję wspomóc działania na magazynie Mazela. Takiej pracy podjął się Mateusz Wróbel:

„Póki co, pracuję na magazynie. Pomagam także na warsztacie. Dowiedziałem się co nieco o komponentach. Pracownicy starają się wdrożyć mnie w pracę i dzięki temu, uczę się poprzez praktykę”.

Mazel docenił działania młodych pracowników. Mateusz otrzymał od firmy voucher, a tym samym możliwość wakacyjnej pracy w Pionie Automatyki. Posłuchajcie, jak podsumowuje swoje doświadczenia związane z praktykami w firmie Mazel:

Wśród wyróżnionych praktykantów znalazł się także uczeń Szkoły Branżowej w Kożuchowie, Adrian Tomkiewicz:

„Utwierdziłem się w tym, że to jest to, co chcę robić w przyszłości. Mazel zaoferował mi już pracę po ukończeniu szkoły”.


Przeczytaj także: Jak opisać praktyki w CV?


Szukasz miejsca do odbycia praktyk? Jak widzisz, Mazel to świetna opcja. Firma cały czas poszukuje również osób do pracy. Dowiedz się więcej o zakładzie i zobacz aktualne oferty pracy.


Tagi
Czytaj więcej