Porady

Studiujesz? To warto zrobić.

Chcesz czas studiów wykorzystać jak najlepiej? Sprawdź 5 wskazówek, które warto wykorzystać.

Studia nie muszą być nudne i przepełnione teorią. To idealny moment, aby poszerzyć swoje kompetencje, zbudować swoją sieć kontaktów oraz wyjść ze swojej strefy komfortu. Warto wykorzystać też możliwości oferowane przez uczelnię.


Przeczytaj również: Jak zdobyć doświadczenie przed pierwszą pracą?


Co warto zrobić będąc jeszcze studentem?

Nawiąż kontakt z profesjonalistami. Zastanawiasz się, w jaki sposób pokierować swoją karierą po studiach? Myślisz, jak osiągnąć konkretny cel w swojej dziedzinie? Skontaktuj się z autorytetem z Twojej branży. Prawdopodobnie zadawał sobie podobne pytania w przeszłości. Dzięki temu, nie tylko zdobędziesz cenną wiedzę, ale także zaczniesz budować swoją sieć kontaktów.

Zaangażuj się i rozpocznij własne działania. Uczestnicz w konwersacjach językowych, stwórz własną stronę internetową, zainicjuj projekt edukacyjny na temat rachunkowości. Zastanów się, czego będzie wymagać od Ciebie przyszły pracodawca.

Zdobądź praktyczne umiejętności. Poza zdobywaniem wiedzy, postaraj się uzyskać uniwersalne kompetencje. Zorientuj się, czy Twoja uczelnia oferuje zajęcia dotyczące technik negocjacyjnych, marketingu, czy sztuki pisania. Jeśli nie, warto skorzystać z kursów online oferowanych przez platformę Coursera, edX, czy Udemy.

Wykorzystaj możliwości swojej uczelni. Zastanów się, czego brakuje Ci do osiągnięcia Twoich celów i poproś o wsparcie. Przedstaw swoje pomysły profesorom. Skonsultuj z nimi swoje dylematy i poproś o wskazówki. Bierz udział w konferencjach, zapytaj o możliwości wyjazdu zagranicznego na projekty Erasmus+, przedyskutuj opcje wsparcia Twoich inicjatyw.

Otwórz się na różnorodne oferty pracy. Skorzystaj z ofert staży, praktyk oraz wolontariatu. Zaangażuj się w lokalne inicjatywy lub stwórz własny projekt. Każda z tych możliwości pozwoli Ci w praktyce odkryć to, w czym jesteś dobry i co chcesz robić w przyszłości. Zaobserwuj profil Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego na Facebooku.


Sprawdź aktualne oferty pracy.


Pamiętaj, że czas na rozwój nie ogranicza się tylko do studiów. Możliwości rozwoju i nowe oferty pracy warto rozważyć na każdym etapie swojej zawodowej kariery. Zachęcamy do korzystania z opcji oferowanych zarówno przez uczelnie, jak i przez pracodawców.


Tagi
Czytaj więcej