Aktualność Pracodawcy

Stypendia dla uzdolnionych uczniów z Nowej Soli

Fundacja Ukryte Talenty

W czwartek, 20 maja 2021 r. w nowosolskim Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniom. Wyróżnionych zostało siedmioro uczniów, po jednym z każdej nowosolskiej szkoły podstawowej. Wyróżnieni odebrali nagrody z rąk Pana Grzegorza Stulgisa – członka rady Fundacji Ukryte Talenty oraz Pani Wiceprezydent Natalii Walewskiej – Wojciechowskiej.

Fundacja Ukryte Talenty, założona w 2012 roku, realizuje między innymi projekt wspierający uzdolnionych uczniów uczęszczających do szkół podstawowych. Przyznawane przez Fundację stypendia naukowe są formą pomocy finansowej dla młodych ludzi, mającej na celu wspieranie ich zainteresowań, realizowanie pasji oraz rozwijanie talentów.

Fundacja dba o młode pokolenia, starając się motywować młodych ludzi do podejmowania i kontynuowaniu wysiłków w realizowaniu swoich marzeń, by w przyszłości mogli zmieniać świat na lepsze.


Przeczytaj również: Praca zdalna – kiedy zmiany w kodeksie pracy?


Alumetal wspiera młodych

Działania Fundacji Ukryte Talenty łączą się ze wspieraniem społeczności lokalnej na terenach, gdzie swoją działalność prowadzi Grupa Alumetal.

W tym roku wyróżnieni i nagrodzeni przez Fundację zostali:

  1. Kacper Krakowski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli
  2. Weronika Gruchacz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi
  3. Wiktor Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Juliana Tuwima
  4. Radosław Fudalej ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nowej Soli im. Władysława Broniewskiego
  5. Zuzanna Żuberek ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Nowej Soli
  6. Eliza Tądel ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Korczaka
  7. Lidia Kiraga z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli

Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się takie osoby, które oprócz wszechstronnych zdolności i pasji do zdobywania wiedzy, wyróżniają się również osiągnięciami sportowymi, talentami muzycznymi i literackimi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy im, aby rozwijali swoje talenty, tak aby w przyszłości mogły one procentować, z korzyścią nie tylko dla nich samych, ale również dla nas wszystkich.


Tagi
Czytaj więcej