Miasto

Święta Solan nie będzie!

A na pewno nie w tradycyjnym, czerwcowym terminie. Co planuje miasto w związku ze świętem Nowej Soli w tym roku?

To już tradycja!

Święto Solan co rok stanowiło jeden z największych punktów w kalendarzu miasta. Kilka dni pełnych wspaniałcyh koncertów oraz innych atrakcji turystycznych pod czerwcowym niebem stanowiło doskonałą atrakcję dla mieszkańców Nowej Soli. Tradycynie Święto Solan otwierane było korowodem, który przechodził ulicami miasta i zapraszał nowosolan do zabawy. W poprzednich latach mogliśmy oglądać na scenie takie gwiazdy jak Agnieszka Chylińska, Kasia Wilk czy Lao Che oraz Sławomira.


Zobacz, jak bawiliśmy się na Święcie Solan w 2018 roku: Święto Solan 2018. Wielkie święto naszej małej ojczyzny! Jak było? [ZDJĘCIA]


Święto Solan a pandemia

Niestety, to już drugi rok z rzędu, jak Święto Solan nie odbędzie się. A przynajmniej wszystko na to wskazuje. Na stronie miasta czytamy:

Wiemy na pewno, że nasza tradycyjna impreza nie odbędzie się w czerwcu. Jesteśmy realistami i wiemy, że utrzymanie tego terminu jest niemożliwe.

Trudno nie zgodzić się z tym założeniem. Co ciekawe, wstępny plan zakłada przełożenie Święta Solan na jesień tego roku. Impreza miałaby się odbyć 25-26 września. Sytuacja pandemiczna jest jednak dynamiczna i nie możemy przyjąć żadnego terminu za pewny. Pozostaje nam trzymać kciuki, że wszystko niedługo wróci do normy.

 


Tagi
Czytaj więcej