Aktualność Miasto Wydarzenia

Święto Solan 2018. Wielkie święto naszej małej ojczyzny! Jak było? [ZDJĘCIA]

Dni Solan już za nami. Malowniczy korowód przeszedł ulicami miasta, młodzież ubrała się w patriotyczne stroje, nie można było się nudzić. W weekend na dużej scenie zagrały gwiazdy polskiego i światowego formatu.

Korowód i obchody 100-lecia niepodległej Polski

W czwartek, 07.06.2018 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie, czyli malowniczy korowód ulicami miasta. Młodzi patrioci wyszli na ulice Nowej Soli ubrani w stroje w narodowych barwach. Taki nastrój ich wystąpienia powiązany był z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


 

Szampańska zabawa

Następnego dnia wieczorem radośni mieszkańcy rozgrzewali się tańcem w afrykańskich rytmach zespołu Jambo Africa. Szampańska (dosłownie) zabawa zaczęła się wystąpieniem znanego i lubianego Sławomira, który podbił serca widzów swoim hitem pt. „Miłość w Zakopanem”. O 21:30 na scenę wyszli członkowie zespołu Lao Che. Dla tych, którzy po takiej dozie dobrej muzyki i tańca mieli w sobie energię, wiernie pozostali pod sceną i wysłuchali Dj’a Tekiero.

Weekend pełen muzyki i dobrej zabawy

W sobotę koncerty kontynuowane były przez gwiazdy muzyczne, takie jak Jimi and The Lumberjacks, Strachy na Lachy (którzy odgonili zapowiadany na czas ich koncertu deszcz) i Kayah. Artystka przed występem odcisnęła swoją dłoń na Nowosolskiej Alei Gwiazd. Przez ostatnie chwile soboty publiczność zabawiała Dj Wiki.

Trzeciego dnia pogoda nie dopisywała, jednak nie zakłóciło to świętowania przez nowosolan. Harmonogram koncertów zapewnili i urozmaicili członkowie grupy „Disco z klasą” i ich debiutanckie przedstawienie utworów Disco Polo w nastroju muzyki poważnej. Tuż po nich na scenę wyszła szkocka gwiazda rock’a – Ray Wilson. Wisienką na torcie był zespół „Pectus”, który zakończył koncerty tegorocznego Święta Solan. Po ich występie na niebie zajaśniały sztuczne ognie, tworząc spektakularne i barwne zamknięcie imprezy.


Przeczytaj również: W Mazel trwa rekrutacja na specjalistyczne stanowiska


Nie tylko koncerty

W międzyczasie odbyły się również mecze nowosolskich sportowców: Turniej Siatkówki Plażowej „Beach Volley Cup” mężczyźni Open oraz Miksty, XI Regaty Smoczych Łodzi o puchar Prezydenta Miasta oraz Igrzyska Przedszkolaków – konkurencje sportowe przygotowane przez trenerów APF.

Na scenie „Wodny Świat” zobaczyliśmy pokazy formacji tanecznych, Jumping Fitness Fit – Lady Nowa Sól; koncert zespołu SOME, koncert: Nowosolskie smyczki „Muzyka filmowa”, koncert TRZECH TENORÓW oraz występ grupy Big Band Nowosolski.

W trakcie święta nowosolanie udowodnili, że można bawić się dobrze i bezpiecznie. Całość obchodów przebiegała w przyjacielskiej i radosnej atmosferze. Prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz oraz organizatorzy stanęli na wysokości zadania, w czym pomogli im sponsorzy Święta Solan. Z niecierpliwością czekamy na czerwiec w 2019 roku!

Tekst i zdjęcia: Paulina Muszyńska


Tagi
Czytaj więcej