Aktualność Miasto

Święto Solan 2022. Trzymamy kciuki, żeby się odbyło!

Zapowiedziano Święto Solan 2022! Kto zagra w tym roku i dlaczego dwa lata nie świętowano?

Święto Solan

Święto Solan to coroczne obchody dni Nowej Soli. Mieszkańcy miasta hucznie bawią się na koncertach, przedstawieniach i innych eventach, które mają miejsce na placu plenerowym pomiędzy al. Wolności, Stocznią i Odrą. Do tej pory Nową Sól odwiedziło wielu wspaniałych artystów, a nowosolanie mieli okazję wspólnie spędzać czas przy scenie głównej tańcząc w rytm największych przebojów. W pobliżu sceny głównej dostępne były także mniejsze sceny z lokalnymi artystami. Tradycyjnie święto Solan otwierał korowód, w któym brali udział mieszkańcy miasta.

Niestety, poprzednie dwie imprezy nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa oraz obowiązujące wówczas obostrzenia. W tym roku ma być inaczej!


Przeczytaj również: Nowa Sól rozprawia się z azbestem! Rusza nabór wniosków


Święto Solan 2022 – kto zagra?

Tegoroczne dni miasta odbędą się 3-5 czerwca. W mediach społecznościowych pojawiła się prośba od Urzędu Miasta oraz prezydenta, Jacka Milewskiego, o zagłosowanie na gwiazdy wydarzenia. I tak, demokratycznie, mieszkańcy zagłosowali na Sylwię Grzeszczak. Piosenkarka niestety ma w tym czasie inne zobowiązania, dlatego urzędnicy znaleźli dla niej godne zastępstwo. Podczas Święta Solan przed nowosolską publicznością wystąpią Kamil Bednarek, Grubson, Sarsa, a także Organek, Kombi i taneczny zespół Shanguy. Niespodzianką dla najmłodszych będzie koncest Majki Jeżowskiej, która na scenie wystąpi dzień wcześniej – 2 czerwca.


Tagi
Czytaj więcej