Aktualność Miasto

Święto Solan po raz kolejny odwołane

To już oficjalne - Święta Solan w tym roku nie będzie. Jak swoją decyzję tłumaczy prezydent Nowej Soli?

Miało być we wrześniu

W lutym informowaliśmy o tym, że Święto Solan nie odbędzie się w swoim tradycyjnym, czerwcowym terminie. Wszystkiemu winna oczywiście pandemia koronawirusa oraz obowiązek stosowania się do obostrzeń sanitarnych. Początkowo włodarze miasta zakładali przesunięcie imprezy na późny wrzesień. Jak się jednak okazuje, i ta data jest niemożliwa do zrealizowania. Na swoim profilu Prezydent Miasta Nowa Sól przedstawia powody takiej decyzji. Razem z Zespołem Zarządzania Kryzysowego przedyskutowano wszelkie możliwości organizacji imprezy masowej w terminie 25-26 września.

Jak czytamy na profilu pana Jacka Milewskiego, za decyzją przemawia głównie brak możliwości zorganizowania powszechnej, niebiletowanej, nielimitowanej imprezy dla wszystkich i bez wyjątków. Według obowiązujących aktualnie obostrzeń, limit osób biorących udział w koncercie na otwartym powietrzu wynosi 250 osób. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Takie rozwiązanie oznaczałoby podział mieszkańców na tych zaszczepionych i niezaszczepionych.


Przeczytaj również: Lantmännen Unibake dołącza do Nowej Pracy!


Święto Solan w poprzednich latach

Święto Solan to już tradycja w Nowej Soli! Impreza ta co roku stanowiła jeden z największych i najradośniejszych punktów w kalendarzu miasta. Kilka dni pełnych wspaniałych koncertów oraz innych atrakcji turystycznych stanowiło doskonałą atrakcję dla mieszkańców miasta i jego okolic. Tradycyjnie Święto Solan otwierane było korowodem, który przechodził ulicami miasta i zapraszał nowosolan do zabawy. W poprzednich latach mogliśmy oglądać na scenie takie gwiazdy jak Agnieszka Chylińska, Kasia Wilk czy Lao Che oraz Sławomira.


Tagi
Czytaj więcej