Aktualność Pracodawcy

Szkolenie BHP w Alumetalu – jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia?

W czerwcu pracownicy nowosolskiego zakładu Alumetal mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu BHP. Zobacz. dlaczego takie szkolenie zorganizowano i jak zespół radził sobie z zadaniami.

Firma Alumetal zorganizowała dla swoich pracowników dodatkowe szkolenia z zakresu BHP i pierwszej pomocy, by mogli oni czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji zagrożenia. O tym, dlaczego warto wprowadzić takie zajęcia na stałe do kalendarza szkoleń opowiada Magdalena Stokłosa, kierownik działu BHP  i ochrony środowiska w Grupie Alumetal.

Skąd inicjatywa szkoleń i dlaczego?

Zauważamy realną potrzebę ćwiczeń praktycznych, pokazania ludziom możliwego zagrożenia i z czym ono się wiąże, jak należy na nie reagować. To pierwsze takie szkolenie, ale chcemy je regularnie powtarzać.

Jakich reakcji spodziewasz się po Waszych pracownikach?

Spodziewam się pozytywnych reakcji i odzewu od naszego zespołu. Chciałabym, żeby każdy potrafił używać gaśnicy i wiedzieć, w jaki sposób reagować. Istotna jest wiedza, o tym, które pożary możemy samodzielnie zgasić, które zostawić specjalistom. Druga część szkolenia to już typowo nauka pierwszej pomocy. Uczestnicy mają się nauczyć, jak reagować na poszczególne zranienia, urazy, jak w ich przypadku postępować.

Jakie są zalety tych szkoleń?

Przede wszystkim to, że to wiedza uniwersalna. Szkolenie przeciwpożarowe czy szkolenie z pierwszej pomocy jest przydatne nie tylko podczas zmiany w pracy, ale także w życiu codziennym. Nie jesteśmy przecież w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Sama miałam sytuację poza pracą, w której konieczne było udzielenie pierwszej pomocy i ta wiedza zdecydowanie się przydała.


Tagi
Czytaj więcej