Pracodawcy

Szkolenie dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego w NORD Napędy

Firma NORD Napędy nawiązała współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim. Jej rezultatem są między innymi szkolenia dla studentów.

Współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim

Jako duża nowosolska firma produkcyjna, NORD Napędy wspiera rozwój lokalnej młodzieży. Przedstawiciele zakładu pojawiają się zarówno w szkołach średnich, jak i na uniwersytecie. Ostatnie miesiące to właśnie zintensyfikowane działania z uczelnią wyższą. Przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego gościli ostatnio w zakładach produkcyjnych NORD Napędy w Nowej Soli oraz w Wiechlicach, gdzie mieli możliwość obejrzenia produkcji oraz poznania parków maszynowych.


Przeczytaj również: Wakacyjna praca w NORD Napędy czeka


Szkolenie dla początkujących mechaników

Podczas wizyty przedstawicieli Uniwersytetu Zielonogórskiego omawiano organizację praktyk i staży dla studentów. Właśnie wtedy obie stron planowały rozpoczęcie specjalistycznych szkoleń dla studentów kierunków inżynierskich. 18 maja 2022 roku młodzież studiująca na Uniwersytecie Zielonogórskim uczestniczyła w szkoleniu „Falowniki po prostu- szkolenie podstawowe dla mechaników”. Jak studenci oceniają wizytę i naukę w nowosolskim zakładzie NORD Napędy?

Przede wszystkim dzięki temu szkoleniu mogę poznać czym jest falownik, jak się go mniej więcej używa oraz jak jest wykorzystywany w całej branży. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie dalej przebiegać tak, jak przebiega w tym momencie.

Kamil Dudała, student Zarządzania Inżynierią Produkcji na Uniwersytecie Zielonogórskim

Szukasz pracy w Nowej Soli? Sprawdź oferty od NORD Napędy →


Tagi
Czytaj więcej