Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Czy szkolenie może być lepsze niż wycieczka? NORD potwierdza, że tak! [ZDJĘCIA]

Firma NORD zorganizowała szkolenie z techniki napędowej dla uczniów zielonogórskiego „Elektryka”. Zainteresowanie zajęciami było tak duże, że uczestników trzeba było wyłonić w drodze losowania.

– Przeprowadziliśmy szkolenie z techniki napędowej dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych z Zielonej Góry. To pierwsza taka inicjatywa firmy NORD, która ma na celu podzielić się wiedzą z młodymi ludźmi z bardzo specyficznego i trudnego tematu – tłumaczy Tomasz Łyszyński, z działu HR firmy.

NORD wziął na siebie całą organizację, łącznie z transportem uczniów. Mieli oni okazję poznać wiedzę specjalistyczną, która była pokazywana na wysokiej klasy sprzęcie.

Potrzebne losowanie

Uczniowie otrzymali także specjalny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Chętnych do udziału w zajęciach było więcej niż dostępnych miejsc. Trzeba było więc wyłonić uczestników drogą losowania.

– Podczas takiego dnia jesteśmy w stanie zaciekawić uczniów techniką napędową, pokazać im nasz zakład produkcyjny, kulturę pracy. Po to, aby po zakończeniu szkoły chcieli rozważyć pracę w firmie NORD – dodaje Łyszyński.

Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. – To był bardziej dialog i dyskusja niż forma wykładu. Nie można powiedzieć, że któryś uczeń specjalnie się wyróżnia na tle innych. Wszyscy bowiem byli bardzo zainteresowani szkoleniem. Będziemy chcieli przenosić tę formę szkoleń na inne oddziały naszej firmy – tłumaczy Marek Chapiński, inżynier sprzedaży w firmie NORD, który był jedną z osób prowadzących szkolenie.

Przecierają nowe szlaki

– Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc w firmie w przecieraniu nowych szlaków. Nasi uczniowie są bardzo zadowoleni z tej formy zajęć – mówi wicedyrektor ds. promocji szkoły i współpracy ze środowiskami lokalnymi Sylwia Żyburt-Wasilewska.Dodaje, że szkole zależy na tym, by ich uczniowie poznawali środowisko pracy jakie mogą spotkać w przyszłości. – Chcemy by nasi uczniowie mogli w czasie nauki w szkole zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną. Zależy nam na tym, by poznawali specyfikę pracy w firmach i zdobywali cenne doświadczenie – dodaje.

Sami uczniowie o szkoleniu wyrażali się bardzo pozytywnie. – Wizyta w firmie to dla mnie sposób na rozwijanie siebie. Zdobywam i poszerzam swoją wiedzę. Jestem pod dużym wrażeniem sposobu organizacji w firmie i tego, jak wszystko działa tutaj – tłumaczy uczeń Ernest Strzałkowski.

– Lubię takie rzeczy. Im więcej się nauczę teraz tym lepiej. Staram się korzystać z takich okazji, jak mogę – dodaje jego koleżanka Róża Buśko. Oboje dodają, że każda taka wycieczka poszerza horyzonty.

Współpraca ze szkołami średnimi to jeden z priorytetów przedsiębiorstwa NORD, który ma w przyszłości pomóc w znalezieniu nowych pracowników.


Tagi
Czytaj więcej