Aktualność Pracodawcy

Szkolenie saperskie w Alumetal

W nowosolskim zakładzie firmy Alumetal odbyło się seminarium prewencyjne, z cyklu: „Jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia”. Kilkunastu pracowników wzięło udział w praktycznym szkoleniu, przeprowadzonym przez ekspertów tematu.

Inwestycja w bezpieczeństwo

To nie pierwsze szkolenie Alumetal z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem kontrolerzy, brygadziści i mistrzowie zakładu z Nowej Soli wzięli udział w treningu z postępowania z przedmiotami niebezpiecznymi pochodzenia militarnego. Wprawdzie II wojna światowa dawno za nami, jednak nadal można natrafić na niewybuchy i niewypały pochodzące z tamtych czasów.

Na podobne zagrożenia wyczuleni muszą być pracownicy nowosolskiej firmy, której główną gałęzią działalności jest recykling aluminium. Przypomnijmy, że grupę Alumetal tworzą cztery zakłady produkcyjne, a jej zdolności produkcyjne wynoszą 275 tysięcy ton rocznie. Swoje produkty firma sprzedaje głównie w Europie, a największą grupę jej klientów stanowią odbiorcy z sektora motoryzacyjnego.

Po okiem ekspertów

Pracowników firmy przeszkoli Saperzy 22 Patrolu Saperskiego, 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. Zakres szkolenia obejmował wiedzę teoretyczną, ale i zajęcia praktyczne. Uczestnikom zajęć przybliżono wiedzę z zakresu:

  • rodzajów przedmiotów niebezpiecznych
  • zasad ich działania i zagrożenia, jakie mogą powodować
  • miejsc, gdzie najczęściej są znajdowane przedmioty wybuchowe
  • zasad ich rozpoznawania
  • zasad postępowania w razie znalezienia niewybuchu lub niewypału.

Zależy nam, by nasi pracownicy byli bezpieczni nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. Wiedzy nigdy dość, a jak ją pozyskiwać to bezpośrednio od fachowców. Uczestnicy relacjonowali, że był to bardzo przydatny instruktaż.

Grzegorz Hołówko,
Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska
Alumetal Poland

Zobacz galerię zdjęć ze szkolenia:


Tagi
Czytaj więcej