Aktualność Miasto

Terapia śmiechem w Dziennym Domu „Senior+”

Nauka poprzez zabawę, pieczenie pierniczków na Miejską Wigilię oraz święta spędzone w przyjemnej atmosferze. Zobacz, co działo się w Dziennym Domu „Senior+” w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Wesoła atmosfera w Dziennym Domu „Senior+”

Zajęcia rozwojowe, działania integracyjne i międzypokoleniowe oraz dobra zabawa. Prawie rok minął od naboru do Dziennego Domu „Senior+”, czyli pierwszej placówki w Nowej Soli udzielającej wsparcia i zajmującej się aktywizacją mieszkańców po 60 roku życia. Program skierowany jest do wszystkich osób starszych, które nie wymagają stałej opieki oraz chcą przyjemnie i kreatywnie spędzać czas w gronie rówieśników. Uczestnicy przez osiem godzin dziennie mogą cieszyć się wspólnymi aktywnościami, wycieczkami, terapią zajęciową oraz smacznym, ciepłym posiłkiem.

Szczególnie wiele działo się tu w ostatnich dniach. Już kilka dni po świętach w placówce odbyło się spotkanie poświęcone tematyce regulacji samopoczucia. Seniorzy mogli usłyszeć wykład oraz prezentację wygłoszoną przez psychologa, a także w atmosferze zabawy poznać skuteczne i proste metody poprawiania nastroju.

Dowiedz się więcej o programie > > Nabór do Dziennego Domu „Senior+”

Kreatywne Boże Narodzenie

Wyjątkowa atmosfera utrzymywała się tu już od kilku tygodni. Przygotowując się do świąt, seniorzy upiekli łącznie tysiąc pierników, które zostały rozdane podczas Miejskiej Wigilii. Ale to nie wszystko. Oprócz codziennego pieczenia uczestnicy samodzielnie wykonali piękne ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe, choinki oraz stroiki, które zdobiły placówkę podczas wspólnej kolacji wigilijnej:

Dziś w Dziennym Domu „Senior+” w Nowej Soli odbywały się zajęcia: malowanie i sklejanie drewnianych stroików świątecznych. To kreatywny sposób na spędzanie wolnego czasu. Nasi Seniorzy zaczęli od pomalowania drewnianych podstaw, a później, po ich wyschnięciu, zaczęła się część techniczna. Były nam potrzebne farbki, nożyczki, pisaki, pędzelki i klej.

Wyklejanie modeli świątecznych uczy precyzji i cierpliwości. Daje dużo satysfakcji, co zostało uwidocznione na zdjęciach. Malowanki wykorzystywane są w terapii i mają ogromny wpływ na samopoczucie, wyciszenie, polepszenie nastroju, zredukowanie lęków oraz poprawę pamięci.

Źródło: Dzienny Dom „Senior+” w Nowej Soli

 

Zdjęcia i informacje: fanpage Dziennego Domu „Senior+” w Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej