Aktualność Miasto

Trening umiejętności społecznych. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Rusza nabór na zajęcia specjalistyczne dla dzieci i młodzieży. Bezpłatne warsztaty pt. "Trening umiejętności społecznych" oraz "Trening zastępowania agresji" rozpoczną się już w lutym.

Trening umiejętności społecznych

Urząd Miasta Nowa Sól zaprasza wszystkie dzieci mieszkające w Nowej Soli, które mają trudności m.in. z reagowaniem na krytykę, asertywnością lub współpracą w grupie, do udziału w cyklu specjalistycznych zajęć pt. „Trening umiejętności społecznych”, które odbędą się w Punkcie Konsultacyjnym ul. Jaracza 1 w Nowej Soli. Celem inicjatywy jest zwiększenie satysfakcji dziecka z relacji społecznych. W każdy wtorek od 15 lutego do 21 czerwca uczestnicy warsztatów będą kształtować i utrwalać swoje umiejętności m.in. w zakresie nawiązywania przyjaźni oraz pozytywnej komunikacji. W programie znajdziemy także punkty, które dotyczą rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji. Praktyczna wiedza, przekazywana psycholog oraz trenerkę TUS Bogumiłę Jastrzębską, nie tylko nauczy dzieci skutecznej komunikacji, ale też budowania trwałych więzi z rówieśnikami. Zajęcia poprowadzone będą w grupach:

  • Grupa I (7-9 lat) wtorek w godz. 16:15-17:15,
  • Grupa II (10-12 lat) wtorek w godz. 17:30-18:30.

Uwaga! Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przesyłać można do 4 lutego za pośrednictwem elektronicznego formularza. Więcej informacji o naborze oraz obowiązkowym spotkaniu dla rodziców dostępnych jest na stronie nowasol.pl.


Przeczytaj również: Programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Trwa nabór wniosków


Trening zastępowania agresji

Ale to nie wszystko. Od 14 lutego w każdy poniedziałek chętni będą też mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach pt. „Trening zastępowania gniewu”, realizowanych w sali Braci Morawskich na ul. Żeromskiego 7A w Nowej Soli. Uczestnicy nauczą się m.in. pozytywnych strategii rozwiązywania konfliktów oraz rozładowania emocjonalnego napięcia. Ważnym punktem programu ma być też zmiana niekorzystnych wzorców zachowania. Cykl 14 grupowych zajęć poprowadzą psychoterapeuta Bernarda Michalak oraz psycholog Katarzyna Lorenz. TZA podzielono na dwie grupy:

  • Grupa A (10-12 lat) w godzinach 16.00 – 17.30;
  • Grupa B (13-14 lat) w godzinach 17.45 – 19.15.

Warsztaty poprzedzi spotkanie z rodzicem dziecka, które odbędzie się 7 lutego.

Uwaga! Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 4 lutego. Informacja o zakwalifikowaniu się dziecka na zajęcia zostanie przesłana za pomocą wiadomości elektronicznej. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: nowasol.pl.


Przeczytaj również: Ferie zimowe 2022 w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej