Aktualność Miasto

Trwają prace nad jadłodzielnią w Nowej Soli

Już niebawem w Nowej Soli zostanie uruchomiona jadłodzielnia. Wszystko dzięki inicjatywie stowarzyszenia Nowosolska Paczka. Jak przebiegają przygotowania? Na czym dokładnie będzie polegać jej zadanie? Sprawdź.

Podziel się jedzeniem

Kolejna udana inicjatywa Nowosolskiej Paczki! Na rogu ulic Królowej Jadwigi i Wojska Polskiego, w zacisznym miejscu ogrodu Warsztatów Terapii Zajęciowej, powstaje właśnie specjalna jadłodzielnia. To właśnie tam mieszkańcy Nowej Soli będą mogli zostawiać produkty spożywcze, którymi zechcą podzielić się z innymi.

Co ważne, jadłodzielnia będzie dostępna dla każdego, bez względu na status społeczny. Jaką żywność można przynosić? Mile widziane są nawet te rzeczy, które powinny być trzymane w suchym i chłodnym miejscu. Wszystko dzięki specjalnej budowie jadłodzielni. Projekt składa się bowiem z dwóch części: lodówki oraz pojemnej szafki na produkty, które nie wymagają przechowywania w niskiej temperaturze.


Przeczytaj również: Nauka pływania na nowosolskim basenie. Dla kogo i kiedy?


Jadłodzielnia w Nowej Soli

Prace nad nowosolską jadłodzielnią ruszyły 21 sierpnia. Już niedługo możemy spodziewać się ukończenia instalacji. Jak czytamy na oficjalnym profilu miasta Nowa Sól, szafę wykonuje Stowarzyszenie SPARK. Lodówkę przekazał anonimowy darczyńca, materiały budowlane zostały natomiast udostępnione przez miasto. Wszystko to nie byłoby też możliwe bez wsparcia m.in. firmy Model. O kulisach projektu opowiada Marcin Mańkowski, prezes stowarzyszenia Nowosolska Paczka:

Takie jadłodzielnie powstają w całym kraju. Uznaliśmy, że w Nowej Soli też jest potrzebna. Pomysł powstał już w maju. Troszeczkę nam się przedłużyła realizacja projektu ze względu na brak funduszy, które nareszcie udało się uzyskać. Zaangażowane są jeszcze Stowarzyszenie SPARK oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Pomóż nie będę sam” z Nowej Soli, dzięki którym właśnie otrzymaliśmy część placu do zagospodarowania.


Przeczytaj również: Defibrylatory na ulicach Nowej Soli


Zobacz fotorelację z przygotowań udostępnioną przez Nowosolską Paczkę:

Źródło cytatu: Radio Zachód

Źródło zdjęcia głównego: Oficjalny profil miasta Nowa Sól


Tagi
Czytaj więcej