Aktualność Miasto

Trwają przygotowania do 13. Solanina!

Już w sierpniu będziemy mogli wziąć udział w kolejnej edycji festiwalu filmowego Solanin! Z jakimi gwiazdami będziemy mogli się spotkać i jakie filmy obejrzymy?

Szczęśliwa trzynastka!

Niezależny festiwal filmowy Solanin to już nowosolska tradycja! Od 18 sierpnia nowosolanie będą mieli okazję poczuć artystyczną atmosferę i obejrzeć najciekawsze niezależne produkcje filmowe. Jak co roku, uczestnicy festiwalu będą mieli szansę na spotkanie się i poznanie aktorów oraz twórców filmowych. Co ważne, formuła Solanina nie ogranicza się tylko do polskich offowych propozycji. Ideą festiwalu jest zapoznanie widzów także z ciekawymi opcjami z całego świata.

Festiwal odbędzie się w dniach 18-22 sierpnia 2021 roku.


Przeczytaj również: Rewitalizacja parku Odry w Nowej Soli


Nowa Sól wita gwiazdy polskiego kina

Jak co roku, w jury festiwalu Solanin zasiadają znani polscy twórcy. Propozycje filmowe podczas 12. edycji konkursu oceniać będą: aktorka Magdalena Popławska oraz  producentka filmowa Natalia Grzegorzek. Czekamy na ogłoszenie kolejnych nazwisk!

Lista zaproszonych osób nie jest jeszcze zamknięta, ale już teraz możemy znaleźć na niej ciekawe nazwiska. Wśród gości festiwalu będziemy mogli zobaczyć między innymi aktora Mariusza Bonaszewskiego oraz reżysera Łukasza Grzegorzka.


Przeczytaj również: Rowerzysta bezpieczny na drodze


Co będziemy mogli obejrzeć?

13. Solanin Film Festiwal otworzy film Zabij to i wyjedź z tego miasta reżyserowany przez Mariusza Wilczyńskiego. Obsada debiutu reżyserskiego to naprawdę imponujące nazwiska – Krystyna Janda, Andrzej Chyra , Barbara Krafftówna czy Anna Dymna. Fanów kina na pewno zainteresuje także film zamknięcia – Moje Wspaniałe Życie to najnowszy film Łukasza Grzegorzka, gościa Solanina. Na ekranie wystąpią Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska oraz Paweł Kruszelnicki. Będzie to pokaz przedpremierowy!

Wszystkie festiwalowe propozycje dostępne są na stronie http://www.solanin-film.pl/aktualnosci/240/filmy-konkursowe-13-solanina/

Plakat: http://www.solanin-film.pl/, autor: TPienczak

 


Tagi
Czytaj więcej