Aktualność Miasto

Czy trzeci etap budowy obwodnicy Nowej Soli rozpocznie się jeszcze w tym roku?

Na pełną obwodnicę Nowej Soli trzeba będzie jeszcze poczekać. Na razie zostały zagwarantowane pieniądze na trzeci etap południowej obwodnicy miasta.

Budowa trzeciego odcinka południowej obwodnicy Nowej Soli ciągle budzi emocje. Na pewno w tym roku budowa nie ruszy, o czym informował wiceprezydent Jacek Milewski w magazynie Strefa Biznesu. Mimo to, miasto działa zgodnie z podpisanym porozumieniem z władzami województwa, które mówi o tym, że miasto w połowie sfinansuje dokumentację (225 tys. zł) a także w całości zagwarantuje wykupy (3,2 mln zł).

Prace projektowe powinny zakończyć się pod koniec półrocza. Dokumentacja tworzona jest na bardzo zaawansowanym etapie. Na ostatnim odcinku obwodnicy – przedłużenie jej z wiaduktu w kierunku mostu na Odrze, mają zostać wyburzone trzy domy. Jeśli zakończą się prace nad dokumentacją, zaczną się wówczas procesy odszkodowawcze. Na razie dokończenie obwodnicy Nowej Soli znajduje się na liście rezerwowej, w momencie skończenia prac nad dokumentacją jest możliwość wskoczenia inwestycji na listę podstawową. Radni miasta zapisali na ten cel pieniądze.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.