Miasto Pracodawcy

Turniej Charytatywny o Złote Serce

W niedzielę 27 czerwca odbył się II Charytatywny Turniej piłki nożnej o Złote Serce. Tym razem zbierano pieniądze na rehabilitację małej Laury.

Nowa Sól uwielbia pomagać! W tę niedzielę na stadionie miejskim odbył się II Turniej Charytatywny o Złote Serce. Akcja została zorganizowana z myślą o pomocy Laurze Rudnickiej, dziewczynce urodzonej z niedotlenieniem mózgu, zachłystowym zapaleniem płuc oraz niewydolnością nerek i trzustki. Noworodka przewieziono od razu do wrocławskiego szpitala, stosując po raz pierwszy w Polsce terapię hipotermii w transporcie karetką. Laura potrzebuje kosztownej rehabilitacji, która pomoże jej w powrocie do zdrowia.

Właśnie z myślą o zbiórce na ten cel, Nowosolska Paczka razem z redakcją Tygodnika Krąg i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała charytatywny turniej w piłkę nożną o Złote Serce. W zawodach wzięło udział kilka powiatowych drużyn młodzików. Zespół Falubaz Zielona Góra został zwycięzcą turnieju. Drugie miejsce zajęła ekipa Arka Nowa Sól (grupa 2), a na trzecim miejscu podium stanęła drużyna Korony Kożuchów.

Przeczytaj również: Skąd się bierze woda w kranie? Akcja edukacyjna MZGK

Szczodre serca

Do puszek na turnieju zebrano w sumie 3020 zł. Nadal liczone są jednak pieniądze z wygranych licytacji, które rozpoczęły się wcześniej na Facebooku, a ich finał odbył się podczas turnieju. Zbiórkę cały czas można wspierać na jednym z portali internetowych.

Po raz kolejny Nowa Praca postanowiła wesprzeć organizatorów turnieju. Przy strefie odpoczynku można było skosztować lemoniady przygotowanej przez uczniów “Spożywczaka” oraz wygodnie kibicować zawodnikom leżąc na leżakach Nowej Pracy.