Aktualność Miasto Pracodawcy Wydarzenia

Turniej o Złote Serce

23 czerwca, w niedzielę, odbył się charytatywny Turniej o Złote Serce. Nie mogło nas tam zabraknąć!

Turniej o Złote Serce

Charytatywny Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Złote Serce zorganizowała Nowosolska Paczka i Tygodnik Krąg przy pomocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Soli. Celem akcji charytatywnej było uzbieranie pieniędzy na remont budynku dla osób niepełnosprawnych przy ulicy Wojska Polskiego w Nowej Soli, który Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomóż, nie będę sam” odkupiło od miasta za symboliczną złotówkę. Stowarzyszenie prowadzi nowosolski Warsztat Terapii Zajęciowej, który pomaga osobom niepełnosprawnym i ich rodzicom.


Przeczytaj również: 36. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego


Zacięta rywalizacja

Drużyny, włącznie kluby z powiatu nowosolskiego, rywalizowały ze sobą w czterech grupach. Po fazie grupowej przyszła oczywiście kolej na ćwierćfinały i półfinały. W nich Arka Nowa Sól grała z Czarnymi Rudno, a Zorza Nowe Żabno stanęła naprzeciw Mieszka Konotop. Pierwszą edycję Turnieju o Złote Serce wygrała Arka Nowa Sól, pokonując w finale Mieszka Konotop. Zacięta rywalizacja młodych piłkarzy przyciągnęła na stadion kilkaset osób. Było co oglądać!


Przeczytaj również: Food Truck Fest z lemoniadą


Charytatywna lemoniada

Nowa Praca stara się brać udział w każdej możliwej akcji charytatywnej, by jak najczęściej nieść pomoc potrzebującym. Tym razem też byliśmy w centrum wydarzeń. Uczniowie z Spółdzielni Uczniowskiej „Smakołyki ” ZSP nr 4 nawet w wakacje rozdawali pyszną chłodną lemoniadę, którą ufundowała nasza Inicjatywa. Spragnieni piłkarze i widzowie mogli do woli korzystać z naszego rewelacyjnego napoju.


Tagi
Czytaj więcej