Aktualność Miasto Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w AB Foods Polska

W dniach 19-23 listopada w firmie AB Foods Polska trwał Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To bardzo ważna inicjatywa, która organizowana jest w firmie od kilku lat.

Być bezpiecznym na drodze

Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to kolejna inicjatywa firmy AB Foods, zorganizowana dla swoich pracowników. Odbywa się ona od kilku już lat i jest bardzo dobrze przyjmowana w firmie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym – przy jeździe zarówno samochodem jak i rowerem.

Zarząd firmy chce, aby pracownicy AB Foods zwracali uwagę na ewentualne zagrożenia i byli bezpieczni zarówno w pracy, jak również w drodze do niej. Podczas tego wydarzenia przypominano m.in. o tym, jak przygotować auto do zimy oraz dlaczego kwestia odblasków jest tak bardzo ważna – szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza taki odblask pieszemu może uratować życie. Informowano również o tym jak zachować się przy kolizji czy wypadku.

Powstały stacje rowerowe

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa AB Foods zakupiło i zainstalowało na terenie parkingu firmy stację naprawy i kontroli rowerów. Pracownicy firmy, ale również mieszkańcy Nowej Soli, którzy kochają rowery mogą z niej korzystać do woli. Dzięki stacji dokonają drobnych napraw, skontrolują działania mechanizmów, zabezpieczą części do dalszego użytkowania. Stacja wyróżnia się kolorem, dzięki czemu nie będzie problemu z jej odnalezieniem na parkingu i każdy miłośnik jednośladu ją dostrzeże.

tydzień bezpieczeństwa na drodze w ab foods

Symulator jazdy

Podczas piątego dnia Tygodnia Bezpieczeństwa można było doświadczyć nieco praktyki. W kantynie stał symulator jazdy, dzięki czemu każdy mógł sprawdzić swoich sił i umiejętności za kierownicą. Do dyspozycji pracowników był symulator do jazdy zimą, a także refleksomierz, który sprawdzał refleks kierowcy.

Całe wydarzenie kolejny raz zostało dobrze przyjęte przez pracowników AB Foods, co świadczy o tym, że tego typu akcje są jak najbardziej potrzebne. Dzięki Tygodniu Bezpieczeństwa przekazano najważniejsze i najbardziej aktualne informacje związane z przepisami ruchu drogowego, przekazano dobre praktyki i uczulono na aspekty bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. To był potrzebny i bardzo dobrze spędzony czas dla wszystkich.


Przeczytaj również: Safety Day w AB Foods połączone z obchodami 10-lecia firmy


 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.