Miasto Wydarzenia

Tydzień do Solanina!

Już za nieco ponad tydzień rusza jedenasta edycja nowosolskiego festiwalu filmowego Solanin. Jakie atrakcje czekają uczestników?

Solanin Film Festiwal 2019

Już 21 sierpnia 2019 roku w Nowej Soli rozpoczyna się 11. Solanin Film Festiwal 2019. Po raz kolejny na offowym festiwalu filmowym zostaną pokazane przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Cały festiwal skupia się zarówno na pracach nowatorskich amatorów, jak i doświadczonych profesjonalistów. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć 37 filmów konkursowych, wyłonionych z prawie 200 nadesłanych z całego kraju. Konkurs filmów podzielony na trzy kategorie – kino niezależne, skierowane do młodych twórców, studentów oraz absolwentów szkół filmowych, konkurs animacji i konkurs offowy, podzielony na dwie kategorie, czyli fabuła i dokument.


Przeczytaj również: Food Trucki i akcja charytatywna


Sławni goście

Podczas Solanin Film Festiwalu odbędą się też tradycyjnie spotkania z gośćmi. W tym roku będą to naprawdę aktorzy wysokiej klasy! Podczas festiwalu będzie można spotkać Katarzynę Zawadzką, Artura Barcisia, Roberta Więckiewicza czy Rafała Mohra. Część z nich zasiądzie także w jury konkursu. Fani filmowych emocji mogą zarezerwować i kupić karnet na 11 edycję festiwalu. Bilet na jeden seans filmowy/blok konkursowy w godzinach od 16.00 do 22.00 na Sali Widowiskowej kosztuje 12 zł. Karnet na wszystkie projekcje filmowe podczas festiwalu to koszt 80 złotych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Solanin Film Festiwal.


Tagi
Czytaj więcej