Aktualność

Tyszkiewicz: Dla grafficiarzy będziemy bezwzględni

Złapany na malowaniu graffiti 20-latek może ponieść surowe konsekwencje. Grozi mu do pięciu lat więzienia. - Ujęcia następnych to tylko kwestia czasu. Będziemy bezwzględni - zapowiada prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz.

Przed kilkoma dniami ktoś zauważył grafficiarza „zdobiącego” mur jednej z firm. Mężczyzna szybko został namierzony i ujęty przez nowosolskich policjantów. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli puszki i projekty graffiti. Policjanci ustalili po nich, które pomalowane mury mogą być jeszcze jego autorstwa. Teraz czeka go rozprawa sądowa. Grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Ludzie o bardzo małych rozumkach

– Grzecznie prosiłem o opamiętanie się i lojalnie uprzedzałem, że będziemy bezwzględni dla przestępców ze sprayem w ręku. Dziękuję za społeczną postawę osobie, która przyczyniła się do schwytania drania. Ujęcie następnych „artystów” to tylko kwestia czasu. I mam nadzieję, że dostaną zapłatę za swoje „dzieła” w postaci najwyższej kary, dopuszczalnej polskim prawem – tłumaczy.

Prosi mieszkańców, by pomagali w uchwyceniu kolejnych sprawców.

– Dziękuję i proszę o dalszą czujność. Nie po to ciężko pracowaliśmy nad wizerunkiem naszego miasta, żeby ludzie o bardzo, bardzo małych rozumkach niszczyli efekty naszej wspólnej ciężkiej pracy. Nie odpuścimy – napisał na swoim Facebooku prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz.

Pogromcy bazgrołów

Zielona Góra i Nowa Sól mają duży problem z twórcami nielegalnych rysunków. Z inicjatywy zielonogórskiego radnego Pawła Wysockiego powstała grupa „Pogromcy bazgrołów”, która usuwa graffiti z murów miasta. Ostatnio udało im się wyczyścić z ogromnych szpetnych napisów budynek Domu Towarowego Centrum.


Tagi
Czytaj więcej