Aktualność Miasto

Tytuł Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli!

W tegorocznej edycji Pucharu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski udział wzięły aż 44 miasta! Po raz drugi zwyciężyła Nowa Sól, zostawiając rywali w tyle.

Rekordowa liczba użytkowników

W tym roku w zmaganiach wzięły udział aż 44 miasta z całej Polski – to o 24 więcej niż w zeszłorocznej edycji. Taki wzrost popularności konkursu może tylko cieszyć! Polacy stawiają na aktywność fizyczną i coraz częściej wychodzą z domów. To także zasługa włodarzy polskich miast, w których powstają wielokilometrowe sieci ścieżek rowerowych. Jest gdzie jeździć, czas to wykorzystać!


Przeczytaj również: Czas na trójmiejską ścieżkę rowerową?


Rowerowa Stolica Polski? Nowa Sól!

Zmagania cyklistów dobiegły końca z ostatnim dniem września. Przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która po raz kolejny nie miała sobie równych! W całym rankingu nasze miasto uzbierało aż 9355 punktów, zostawiając inne miasta w tyle. Przejechaliśmy razem 329 000 kilometrów! Na drugim miejscu w kalsyfikacji znalazła się Biała Podlaska (4210 punktów), w której padł indywidualny rekord przejechanych kilometów – jeden z uczestników pokonał 7 tysięcy kilometrów! Na podjum znalazło się także Gniezno z 4161 punktami. Organizator konkursu, Bydgoszcz, uplasował się na dziewiątym miejscu.

Miejsca i rankingi nie mają tak naprawdę znaczenia! Liczy się wspólny cel i propagowanie dobrej zabawy. Na stronie nowasol.pl znajdziemy kilka statystyk, dotyczących całej rywalizacji:

  • Nowosolanom udało się pokonać dystans, który wystarczyłby do okrążenia Ziemi aż osiem razy,
  • wszyscy uczestnicy zmagań zmniejszyli ślad smogowy o 134 tony,
  • aplikację Rowerowej Stolicy Polski odpalono 1 300 000 razy,
  • łącznie przejechano 3 700 000 kilometrów (z czego mężczyźni 2,7 mln km).

Wspólne świętowanie

Prezydent miasta Nowa Sól zaprasza mieszkańców na wspólne świętowanie sukcesu.  17 paźdzernika o 16.30 w Wodnym Świecie odbędzie się event w plenerze podsumowujący tegoroczną edycję Rowerowej Stolicy Polski. Także wtedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursów organizowanych przy okazji rowerowych zmagań.


Tagi
Czytaj więcej