Aktualność Miasto

Tytuł Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli!

W tegorocznej edycji Pucharu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski udział wzięły aż 44 miasta! Po raz drugi zwyciężyła Nowa Sól, zostawiając rywali w tyle.

Rekordowa liczba użytkowników

W tym roku w zmaganiach wzięły udział aż 44 miasta z całej Polski – to o 24 więcej niż w zeszłorocznej edycji. Taki wzrost popularności konkursu może tylko cieszyć! Polacy stawiają na aktywność fizyczną i coraz częściej wychodzą z domów. To także zasługa włodarzy polskich miast, w których powstają wielokilometrowe sieci ścieżek rowerowych. Jest gdzie jeździć, czas to wykorzystać!


Przeczytaj również: Czas na trójmiejską ścieżkę rowerową?


Rowerowa Stolica Polski? Nowa Sól!

Zmagania cyklistów dobiegły końca z ostatnim dniem września. Przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która po raz kolejny nie miała sobie równych! W całym rankingu nasze miasto uzbierało aż 9355 punktów, zostawiając inne miasta w tyle. Przejechaliśmy razem 329 000 kilometrów! Na drugim miejscu w kalsyfikacji znalazła się Biała Podlaska (4210 punktów), w której padł indywidualny rekord przejechanych kilometów – jeden z uczestników pokonał 7 tysięcy kilometrów! Na podjum znalazło się także Gniezno z 4161 punktami. Organizator konkursu, Bydgoszcz, uplasował się na dziewiątym miejscu.

Miejsca i rankingi nie mają tak naprawdę znaczenia! Liczy się wspólny cel i propagowanie dobrej zabawy. Na stronie nowasol.pl znajdziemy kilka statystyk, dotyczących całej rywalizacji:

  • Nowosolanom udało się pokonać dystans, który wystarczyłby do okrążenia Ziemi aż osiem razy,
  • wszyscy uczestnicy zmagań zmniejszyli ślad smogowy o 134 tony,
  • aplikację Rowerowej Stolicy Polski odpalono 1 300 000 razy,
  • łącznie przejechano 3 700 000 kilometrów (z czego mężczyźni 2,7 mln km).

Wspólne świętowanie

Prezydent miasta Nowa Sól zaprasza mieszkańców na wspólne świętowanie sukcesu.  17 paźdzernika o 16.30 w Wodnym Świecie odbędzie się event w plenerze podsumowujący tegoroczną edycję Rowerowej Stolicy Polski. Także wtedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursów organizowanych przy okazji rowerowych zmagań.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.