Aktualność Miasto Wydarzenia

Uczyli się parzyć pyszne kawy

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyło się szkolenie „Obsługa ekspresu kolbowego”, w którym uczestniczyli uczniowie ZSP nr 4 w Nowej Soli.

Uczniowie poznali tajniki parzenia kawy

19 października, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, odbyło się w „Spożywczaku” specjalne szkolenie „Obsługa ekspresu kolbowego”, podczas którego młodzież dowiedziała się o zasadach parzenia poprawnego espresso, spienianiu i teksturowaniu mleka. Patronatem kursu Baristy była restauracja Klimat Bistro z Zielonej Góry. Kurs prowadziła Marta Kostecka, która przekazała tajniki pracy z kawą.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, jak ważny jest dobór odpowiednich ziaren i ich mielenie, by otrzymać idealne espresso. Istotne jest również odpowiednie przygotowanie mleka – sposób jego spienienia i temperatura mają ogromny wpływ na smak kaw mlecznych.

kurs baristy spożywczak


Przeczytaj również: Są pieniądze na rozwój szkół zawodowych w powiecie nowosolskim


Szansa dla młodzieży

Tego typu spotkania i szkolenia to doskonała okazja, aby pobudzić młodzież do działania i wzbudzić w nich konkretna pasję, która może przerodzić się w pracę. Młodzieży trzeba dać szansę rozwoju jeszcze w ramach nauki w szkole średniej – tak powiedział Piotr Michalewicz z Klimat Bistro, który jednemu z uczniów zaproponował staż w swojej restauracji.

kurs baristy spożywczak

Organizatorem i łącznikiem szkoły z Klimat Bistro była Violetta Cichomska-Capińska, Pełnomocnik Starosty ds. współpracy z przedsiębiorcami.


Przeczytaj również: Nowosolski Elektryk zmieni lokalizacjęTagi
Czytaj więcej