Aktualność Miasto

Ulica Fredry w Nowej Soli zostanie przebudowana

Były topole i już ich nie ma. Od wycinku starych drzew rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Fredry. Miasto otrzymało wsparcie finansowe na ten cel.

3 miliony na rozbudowę drogi

Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 3 mln złotych dla inwestycji modernizacji ul. Fredry – od ul. 1 Maja do ul. Staszica. Wsparcie uzyskano w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wniosek na ten cel przeszedł dopiero za trzecim razem, choć jak twierdzą włodarze miasta remont ul. Fredry jest bardzo ważny, gdyż mieszkają przy niej i przejeżdżają przez nią tysiące mieszkańców.


Przeczytaj również: Dawny magazyn solny odzyska blask


Remont ul. Fredry w przyszłym roku?

Obecnie trwa przygotowanie inwestycji. W pierwszej kolejności wycięto stare drzewa. W przyszłym roku ruszą jednak właściwe prace, w tym remont sieci kanalizacji deszczowej oraz dróg na całym osiedlu Fredry. Przyszłoroczna inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap to przebudowa samej ul. Fredry, druga to mniejsze uliczki osiedla.

Miasto oszacowało remont na ok. 14 mln złotych. Otrzymało już 3 mln zł dotacji, a z własnego budżetu wyłoży 4,3 mln na przebudowę głównej ulicy.


Przeczytaj również: Pierwsza sesja rady miasta za nami


 


Tagi
Czytaj więcej