Aktualność Miasto Wydarzenia

Już we wtorek V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji

19 listopada w godz. 8.30–15.00 w hali CKZiU „Elektryk” przy ul. Piłsudskiego 61 w Nowej Soli odbędą się V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji. Wydarzenie organizowane jest z myślą o poszukujących nowej pracy oraz o uczniach, przed którymi wybór kolejnego etapu edukacji.

Kto powinien odwiedzić targi?

V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji to największe wydarzenie w regionie poświęcone tematyce pracy. Targi organizowane są przez powiat nowosolski we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Nowej Soli, miastem Nowa Sól oraz Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej. To świetna okazja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osób poszukujących pracy. Jutrzejszy dzień będzie okazją do poznania lokalnego rynku pracy i podjęcia decyzji związanych z dalszym rozwojem swojej kariery zawodowej.


Przeczytaj również: Uczniowie CKZiU “Elektryk” odwiedzili JOST


Strefa edukacji

Targi Edukacji i Pracy będą podzielone na kilka stref, które utworzone będą z myślą o różnych grupach docelowych. Strefa edukacji to miejsce, w którym mile widziani będą uczniowie szkół podstawowych, ich rodzice i nauczyciele. Właśnie w tej strefie zaprezentują się szkoły z regionu nowosolskiego, między innymi szkoła w Nowym Miasteczku czy Środowiskowy Hufiec Pracy. Uczniowie będą mieli okazję poznać ofertę edukacyjną różnych placówek i zadać ich przedstawicielom ważne pytania. Oprócz tego, w strefie edukacji będzie można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, w tym w biologiczno-chemicznych, fryzjersko-kosmetycznych, informatycznych, logistycznych czy kulinarnych. Na odwiedzających targi będą czekać także stoiska z warsztatami turystycznymi czy introligatorskimi. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla poszukujących pracy

Około 30 pracodawców z okolic Nowej Soli zadeklarowało swój udział w V Nowosolskich Targach Pracy i Edukacji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spotkać tutaj duże firmy ze strefy ekonomicznej, lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli służb mundurowych czy przedstawicieli urzędów pracy. To okazja by zapytać o aktualne oferty pracy i korzyści płynące z wybrania właśnie tego pracodawcy. Takiego typu wydarzenie to możliwość spotkania się twarzą w twarz z lokalnymi firmami i poznania biznesów, które funkcjonują w okolicy. Na targach funkcjonować też będzie strefa inspiracji zawodowych, na której będzie możliwość porozmawiania z ekspertem i wyznaczenia sobie celów zawodowych.


Sprawdź najnowsze oferty pracy >>


Wstęp na V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji jest bezpłatny.


Tagi
Czytaj więcej