Aktualność Miasto

VII Bieg do Pustego Grobu za nami

Prawie 900 uczestników wzięło udział w VII Biegu do Pustego Grobu.

Bieg do Pustego Grobu

O idei tego wydarzenia pisaliśmy już nie raz. Bieg do Pustego Grobu, odbywający się już po raz siódmy, ma upamiętniać poranek zmartwychwstania Jezusa, kiedy to apostołowie biegli by sprawdzić, czy grób rzeczywiście jest pusty. Jak podkreślają uczestnicy i organizatorzy projektu, to bieg zarówno dla wierzących jak i wątpiących.


Przeczytaj również: Ruszyły treningi do VII Biegu do Pustego Grobu


Siódma edycja

W tym roku na uczestników czekało kilka nowych kategorii biegowych, a także nowy patron biegu. To wszystko, jak i sama idea wydarzenia, zgromadziło na starcie ponad 900 osób! 10 kilometrów w 90-minutowym limicie pokonało aż 861 osób. Przed startem odczytano fragment Ewangelii i pobłogosławiono uczestników. Chociaż czas i wyniki były istotne, liczyło się też samo upamiętnienie Zmartwychwstania. Bieg ulicami Nowej Soli przebiegał w przyjaznej i radosnej atmosferze zdrowej rywalizacji.


Przeczytaj również: „Biegać każdy może” dla każdego!


Zwycięzcy

Zawodnicy biegli w wielu kategoriach, jednak w klasyfikacji ogólnej wygrał Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego, który przebiegł dystans z czasem 32:49 min. Na drugiej pozycji znalazł się Kamil Makos, trzecie miejsce należało do Michała Domowicza. W kategorii open kobiet zwyciężyła Sandra Nowak z Zielonej Góry z czasem 37:55 min. Wśród duchownych wygrał ks. Michał Dekiert z Rzepina, z czasem 37:41 min. Nowosolski bieg był Mistrzostwami Polski Duchownych. Wśród uczestników byli także pracownicy firm z inicjatywy Nowa Praca.

Źródło zdjęcia: Tygodnik Krąg


Tagi
Czytaj więcej