Aktualność Miasto

W Nowej Soli wstrzymano adopcję zwierząt na święta

Zwierzęta to nie prezenty. Urząd Miejski w Nowej Soli wydał zakaz adopcji swoim przytuliskom. Zakaz ma obowiązywać do końca świąt, czyli do 26 grudnia.

Zwierzę to nie zabawka, ani prezent pod choinkę

Łatwo kupić czy przygarnąć ze schroniska zwierzaka w chwili impulsu czy nagłego przypływu świątecznych emocji. Jednak adopcja musi być przemyślana. Pies czy kot nie mogą stać się chwilowymi prezentami. Po świętach często zwierzęta są oddawane albo wyrzucane na ulicę.
One oczekują nowego domu i długotrwałej opieki. Z tego powodu Urząd Miejski w Nowej Soli zdecydował o zakazie adopcji zwierząt w okresie świątecznym. Zakaz obowiązuje od 17 do 26 grudnia.


Przeczytaj również: Miejska Wigilia w Nowej Soli


Przyjdź po świętach i zaopiekuj się zwierzakiem na dobre

Decyzja o adopcji zwierzaka powinna być mocno przemyślana. Nie należy ulegać chwili. Przyjęcie pod swój dach czworonoga wiąże się z wieloma obowiązkami, szczególnie jeśli mówimy o szczeniakach i kociakach. Jeśli ktoś naprawdę chce przygarnąć psa lub kota okres zakazu nie powinien być przeszkodą. – Zapraszamy po 27 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość – mówi Ewa Batko, rzecznik Urzędu Miejskiego i dodaje – adopcja czy kupno zwierzaka to powinna być decyzja całej rodziny.


Przeczytaj również: Wigilijny Bieg Charytatywny dla zwierzaków


 


Tagi
Czytaj więcej