Aktualność Pracodawcy

W powiecie brakuje elektromonterów

Dostępny jest barometr zawodów na rok 2019. Barometr to jednoroczna prognoza sytuacji w profesjach na danym obszarze. Zawody podzielone są na trzy grupy – deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Brakuje techników

Zawody deficytowe to takie, w których nie będzie większych trudności ze znalezieniem zatrudnienia w 2019 roku. Wielu pracodawców poszukuje osób z odpowiednimi kwalifikacjami. W tym roku w powiecie nowosolskim brakować będzie między innymi operatorów i mechaników maszyn i urządzeń ze względu na konkurencyjność zawodów. Na wysokim poziomie utrzymywać się będzie także popyt na elektromonterów, betoniarzy, a także dekarzy. Łatwo pracę znajdą lekarze, ślusarze i spedytorzy.

 


Zawody zrównoważone

Równowaga między popytem a podażą wystąpi między innymi w branży marketingowej, telekomunikacyjnej i nieruchomościowej. Liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób chętnych podjąć zatrudnienie wśród filologów, tłumaczy, nauczycieli i monterów.


Przeczytaj również: Prace przy budowie nowej fabryki Nord na półmetku


Małe zapotrzebowanie

Trudności ze znalezieniem pracy mogą mieć osoby z wykształceniem humanistycznym – filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy.

Cała lista barometru zawodów dostępna jest na stronie https://barometrzawodow.pl/


Tagi
Czytaj więcej