Aktualność Miasto Strefa

W powiecie nowosolskim szykowane są inwestycje. Rewitalizacja Bytomia Odrzańskiego.

Dzieje się w Bytomiu Odrzańskim. Obszar miasta i najważniejsze budynki zostaną zrewitalizowane. Remontowane są drogi, planowane są także większe inwestycje.

W Bytomiu Odrzańskim zakończony został program modernizacji 21 dróg na terenie miasta i gminy. Prace rozpoczęto w 2017 roku, które zostały dofinansowane w 63,63 procentach w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obecnie trwa wyczekiwanie na przebudowę ul. Ogrodowej, która de facto jest drogą wojewódzką, ale gmina chce pokryć część kosztów. Gminie zależy na rozbudowie tej drogi (od ul. Żeromskiego do przejazdu kolejowego). Plan obejmie m.in. poszerzenie jezdni i budowę chodników po obu jej stronach, przebudowę skrzyżowań, nowe oświetlenie.

Szykują się remonty w centrum, w otoczeniu Rynku. W ramach Rewitalizacji Starego Miasta, zostanie przebudowane zaplecze Rynku. Plan obejmie takie ulice jak ul. Nadbrzeżna, kwartał przy targowisku, pierzeja z Ratuszem, plac papieski, ul. Dworcowa, pierzeja z Lwem. Termin zakończenia prac planowany jest na 24 czerwca 2019 r. Zostaną również wyremontowane elewacje kamienic w otoczeniu Rynku w ramach projektu Rewitalizacja Gminy Bytom Odrzański.

Dawny kościół ewangelicki również zyska blask. Zarząd Województwa przyznał pomoc ze środków unijnych w wysokości 7 mln 700 zł. Przetarg na modernizację odbędzie się 10 kwietnia. W ramach obiektu ma znaleźć się Archiwum archeologiczne, Biblioteka, Regionalna Izba Muzealna, Inkubator Kreatywności Artystycznej, Centrum Konferencyjne, pracownie konserwacji sztuki, metali i ceramiki. Na poddaszu zlokalizowane będą biura i pokoje a wieża dawnego kościoła zostanie przystosowana do zwiedzania z punktem widokowym, interaktywnymi tablicami i wirtualnymi okularami z historyczną panoramą Bytomia Odrzańskiego. Ma tu również powstać pierwsza w Polsce e-platforma stanowisk archeologicznych województwa lubuskiego. Wartość całej inwestycji pochłonie 9 mln 059 tys. zł.

Strefa Nowa Sól i oferty pracy w Nowej Soli.

Przeczytaj również:

>> Nord rekrutuje. Nowe miejsca pracy
>> Co można wynieść z targów pracy oprócz firmowych gadżetów?


Tagi
Czytaj więcej